Kadınlarda İdrar Kaçırma Sorunu

idrar kaçırma nedenleri, tedavisi

Kadınlarda İdrar Kaçırma Sorunu

İleri yaşlardaki kişilerde idrar kaçırma olayı, genellikle kadınlarda görülüyor. Erkeklerde görülmesi çok nadiren ve başka rahatsızlıkların sonucunda oluşuyor.

Sosyal yaşamı olumsuz etkileyen bir olay olduğu için, yetişkinlerdeki ve özellikle kadınlardaki bu idrar kaçırma olayı önemli bir sorundur. Kadınlarda idrar tutamama nedir, sadece yaşlı kadınlarda mı görülür, idrar kaçırma neden olur, idrar kaçırma sorunu (üriner inkontinans) şeker hastalarında neden daha sık görülür, sorularınızın cevabı…

Mesane hangi işlevini yerine getiremezse idrar kaçırma gerçekleşir, ne kadar yaygın bir sorundur, merak ettiğiniz her şeyi ve idrar kaçırma sorununun nedenlerini Ürojinokoloji Uzmanı Prof. Dr. M. Cem Turan’nın açıklamalarıyla aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Kadınlarda İdrar Kaçırma – Video:

————————————-

Kadınlarda İdrar Kaçırma Sorunu İle İlgili Aramalar

idrar kaçırma, kadın sorunları, idrar kaçırma nedeni, idrar kaçırma hastalık mı, hastalıklar, tedavi, cerrahi tedavi, önlemler, video, videolu anlatım

Kadınlarda İdrar Kaçırma Sorunu yazımız ve sitemizdeki diğer yazılarımız, herkesin rahatça okuyup anlayabileceği ve evde kolayca uygulayabileceği bilgilerdir.

Kadınlarda İdrar Kaçırma Sorunu sayfamızı, dostlarınızla ve sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın, size teşekkür edecekler ve minnettar kalacaklardır.

Kadınlarda “İdrar Kaçırma” Sorunu yazısı veya sitemizdeki diğer yararlı bilgiler içinden herhangi birini okuduktan sonra, izlenim ve düşüncelerinizi de yorum olarak yazının altında paylaşabilirsiniz.

.
İlgili Yazılar: