Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme nedir, nasıl yapılır? Meme büyütme ameliyatı nasıl uygulanır? Meme büyütme yöntemleri nelerdir?

Meme büyütme ameliyatları genel anestezi altında, yoğun bakımı olan hastane şartlarında yapılır. Ameliyat öncesinde gerekli testler yapılıp, hastanın ameliyata uygun olup olmadığı belirlenmelidir.

Ameliyat meme altından veya meme başı etrafından girilerek yapılabilir. Ayrıca koltuk altından da meme büyütme ameliyatları yapılabilir. Hatta bazı durumlarda göbek deliğinden yapılan meme büyütme operasyonları bile vardır.

Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Silikon protez ile yapılan meme büyütme ameliyatı için belirtirsek…
Meme büyütme ameliyatı süresi ortalama olarak 1,5 ile 2 saat arasında, hastanın durumuna göre değişir.

Ameliyat esnasında hasta bir şey hissetmez. Operasyon meme başı altında da da meme kıvrımında da yapılsa, ortalama bir sene sonra ameliyat izi belli belirsiz bir şekil alır.

Yağ Enjeksiyonu (Lipivage Tekniği) ile Meme Büyütme

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatları da yapılabilir.

Yani hiç silikon protez kullanılmadan meme büyütme ameliyatı olacağından bahsediyoruz. Bu teknik son zamanlarda oldukça kullandığımız bir teknik.

Kişinin kendi yağ ve dokusundan alınarak meme kısmına aktarılması ile meme büyütülür. Ancak, herkes bu teknik için uygun değildir. Vücudunda yeterli yağ olan hastalarda bu işlem yapılabilir.

Ayrıca alınan yağların da hepsi meme kısımda yaşamayabilir. Yağın tutması için iyi hesap ve detaylı işlemler gerekir.

Ayrıca meme büyütme ameliyatlarını genelde zayıf ve vücudunda yağ bulunmayan hastaların tercih ettiği de bir gerçektir. Bu yüzden minik bir hasta grubu için bu teknik uygulanabilir.

Ayrıca biz estetik cerrahlar olarak, meme protezlerini kullanmanın daha garanti ve kalıcı bir yöntem olduğunu düşünüyoruz.

————————————
Telif-Kaynak: Esteport.com

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı İle İlgili Aramalar

Meme büyütme ameliyatı ve doğallık, meme büyütme ameliyatı, meme büyütme, ameliyatla göğüs büyütmek, estetik ameliyat, estetik cerrahi, göğüs büyütme ameliyatı kaç para, göğüs büyütme fiyatı…

.