■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Almanya’da Psikolojik Problemler

Yazının Tam Başlığı: Almanya’da Psikolojik Problemler
Korkular, kaygılar, fobiler, psikolojik sorunlar

Almanya’da Psikolojik Problemler

Almanya’da yaşayanların psikolojik sorunlarının olmaması, psikolojik problemler varsa da giderilmeye çalışılması toplum sağlığı açısından önemle üzerinde durulan bir konudur.

Herkesin mesleki sıkıntılarla, işten kaynaklanan baskılarla, ayrılıklarla veya üzüntülerle baş etme şekilleri farklıdır. Bu tür özel sıkıntılar ve krizler insanların kişiliğini güçlendirebildiği gibi psikolojik bir rahatsızlığın tetikçisi de olabilirler. Bu rahatsızlıkların belirtileri vardır. Bu belirtiler şunlardır:

  • Uyku bozukluğu ve uykusuzluk
  • Sosyal faaliyet ve temaslarda azalma
  • Bundan sonrasının nasıl devam edeceğini bilememe hissi
  • Takatsizlik hissi
  • Yalnızlık hissi
  • Başaramama korkusu
  • Başka insanlarla karşılaşma korkusu
  • Yeniliklerden korkma

Her şeyden önce, bu belirtilerin birçoğu uzun zamandır sizde baş gösteriyorsa psikolojik problemler konusunda yardım almanız gerekmektedir. Almanya’da yaşayanlar için bu yardımları örneğin Bonn Sağlık Dairesi Sosyal Psikiyatri Hizmetleri veya Sosyal Psikiyatri Merkezleri sunmaktadırlar. Bu danışma hizmetleri her zaman ücretsiz ve güvenilirdir. Tabii ki bu konuyu kendi doktorunuzla da konuşabilirsiniz.

Almanya’da psikolojik problemler yaşıyorsanız ve yardım almak istiyorsanız, imkanlar, servisler ve yardımlarla ilgili genel bir fikir vermesi açısından, Bonn Belediyesi tarafından basılmış bulunan Psikososyal Danışma Rehberi’nden edinilebilir. Bu broşür öncelikle psikolojik hasta, zihinsel engelli ve onların aile üyeleri için amaçlanmıştır.

Almanya’da psikolojik problemler için kendi muayenehanesi olan psikologlar da yardımcı olabilirler.

Can Kurtarma Servisinin acil durumlar için telefon numarası 112’dir.

Almanya’da psikolojik problemler ile ilgili yardım alabileceğiniz internet sayfaları:

Bonn Federal Kenti: Sosyal Psikiyatri Hizmeti

Bonn LVR Kliniği

Bonn Psikiyatri Topluluğu Derneği

Psikolojik Hasta Yakınları Federal Konfederasyonu Broşürü

Herkes zaman zaman psikolojik problemler yaşayabilir. Psikolojik problemler ihmal edilirse sorunlar içinden çıkılmaz bir hal alabilir. İhmal etmeyin. psikolojik problemler

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, almanyada aılevı problemler, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Almanya’da Psikolojik Problemler - -


sitemap -- sitemap

banner