■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Evliliğin Psikolojik Etkileri

Yazının Tam Başlığı: Evliliğin Psikolojik Etkileri
Evlilikte sorunlar, çatışmalar, geçimsizlik

Evliliğin Psikolojik Etkileri

Sorunlu evlilik ilişkileri kişinin duygusal sosyal sağlığını nasıl etkiler?

Normal şartlarda ve koşularda partner destek olur. Sorunlu ilişkilerde bağlar zayıflar, duygu söylenmez. Partnerden destek gelmez. Kişinin özgüveni zayıflar, cinsellik azalır. Çocuk varsa ona annelik, babalık yapmak zorlaşır.

Her iki partner de bunu hissederse evin içinde gerginlik artar. Evin içinde hiçbir şey yolunda gitmez. Var olan sorunlar sanki büyüteçle bakıyorlarmış gibi çiftin gözünde gittikçe büyümeye başlar. İlk önce kadın sorunu daha fazla hissetmeye başlar ve giderek depresyona girer.

Kişi depresyona girince yetenekleri ve becerileri zayıflar. Bu aşamadan sonra çift çatışmadan söz etmez olur.

Ancak çatışma çözülmüş değildir. Çocuklar varsa çocuklara iyi bakım ve rehberlik edilemez olur.

Depresyona giren çift üyesinin ilaç kullanması kişilerin bir kısmında cinsel dürtüleri zayıflatabilir. Çiftin duygusal etkileşimi zayıfladığı için ilişki giderek soğumaya başlar. Çift üyelerinden her biri diğerinin psikolojik ihtiyaçlarını karşılayamaz olur.

Oysa bir evlilik ilişkisinde ilişki memnuniyetini belirleyen en önemli etken eşlerin birbirlerinin psikolojik ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadıklarıdır.

Ve tam bu noktada çiftin ilişkisinde kısır bir döngü oluşur. Çiftin tedavisinin yapılması bu aşamada çok önemlidir. Depresyon insanı günlük hayattan uzaklaştıran en önemli etkendir.

Depresyonun kendisi cinsel isteği azaltır. Anti Depresanlar durumu değiştirmez. Evlilik terapisti ile çift bu durumu konuşmaz ve üzerinde çalışmazsa sorun giderek büyür. Giderek kısır döngü derinleşir.

———————————————————–
Kaynak: Shu. Güldane KAVGACI – Aile ve Evlilik Terapisti & Cinsel Terapist


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Evliliğin Psikolojik Etkileri - -


sitemap -- sitemap

banner