■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Evlilikte Çatışma Nedenleri – 1 – Başlangıç Sorunları

Yazının Tam Başlığı: Evlilikte Çatışma Nedenleri – 1 – Başlangıç Sorunları
Evlilikte sorunlar, çatışmalar, geçimsizlik

Evlilikte Çatışma Nedenleri

Evlilik ilişkisi olağan üstü karmaşık, sürekli olarak değişen ve gelişen bir ilişki şeklidir. Evlilik ilişkisinde eşlerin ilişkilerini nasıl tanımladıkları ve algıladıkları, o ilişkinin temel dinamiklerinden biridir. Evlilik ilişkisinde ikinci temel dinamik, eşlerin birlikte yaşamak istediklerinden mi yoksa birlikte yaşamak zorunda olduklarından mı birlikte yaşadıkları meselesidir.

Bir evliliğin gönüllü ve zorunlu nitelikleri bir dengeye ulaştığı zaman, bu evlilik iyi gitmeye ve eşler ilişkilerinden doyum sağlamaya başlarlar. Eşler ne kadar birbirlerini istedikleri için evli kaldıklarını belirtseler de; evlilikte gelenek, görenek ve yasal gerçeklerden kaynaklanan bazı zorunlu özelliklerin bulunması kaçınılmazdır. Kısacası bir evlilik ilişkisi, tümü ile gönüllü veya tümü ile zorunlu bir ilişki haline gelmişse, bu ilişkide sorunların çıkması kaçınılmazdır.

Katı dinsel kurallar ya da eşlerden birinin diğerini diz üstü çökertecek ölçüde bir belirti geliştirmesi ya da eşlerden birinin ötekinin hiçbir şekilde hoşgörü gösterilemeyecek davranışlarına hoşgörü göstermeye çalışması durumlarında evlilik ilişkisi tümü ile zorunlu bir ilişki olarak algılanır.

Zorunlu evlilik ilişkisinde eşler dışarıdan birbirleri ile iyi geçiniyormuş gibi görünseler bile gerçekte bu ilişki iki hücre mahkûmu arasındaki ilişkiye benzer. Bu ilişkide eşler gerçekten istedikleri için değil, zorunlu oldukları için birlikte yaşamaya uğraşmaktadırlar. Bu tür durumlarda evliliğin heyecanı ortadan kalkmaya ve eşler arasında çatışmalar ortaya çıkmaya başlar.

Evliliğin zorunlu bir neden üzerine kurulmuş olması durumlarında, evlilik ilişkisi kolayca zorunlu bir ilişki haline gelebilir. Örneğin görücü usulü ile evlenmek, ana baba baskısı ile evlenmek vb. Böyle bir yapılanma ile oluşan evliliklerde adam ya da kadın birbirlerini sevdikleri için mi yoksa ana ve babalarını memnun etmek için mi evlendikleri konusunda kuşkuya kapılmışlardır.

Zorunlu ilişkilerde çift arasında bir kısır döngü başladıktan sonra bu döngünün durdurulması oldukça zordur. Örneğin; bir kadın kocasının başka bir seçeneği olmadığı için kendisi ile birlikte yaşadığını düşünmeye başlamışsa artık bu kadına kocasının sevecen olumlu davranışları bile batmaya başlayabilir. Ya da bu kadın kocasının davranışlarına kayıtsız kalabilir ya da kocasına karşı ters bir şekilde davranabilir.

Bu türden bir kısır döngünün içine giren eşler ne gerçekten birlikte olabilirler ne de birbirlerinden tümü ile vazgeçebilirler. Yani ne dövüşebilirler ne de sevişebilirler. Bu çiftler evlilik tedavisine baş vurduklarında gerçekten ne istediklerinin saptanması oldukça zordur. Bunlar bir süre ayrılır sonra yine birleşir, yine ayrılır yine birleşirler. Böylece içinden kendi başlarına çıkamayacakları ilişki tuzağına tam olarak düşmüş olurlar.


Lütfen, yazının devamını okumak için,
aşağıdaki bölümler listesinden 2 numaralı yazıya geçiniz.
.
——————————————————————
Kaynak: SHU Güldane KAVGACI – Aile ve Evlilik Terapisti & Cinsel Terapist
.

.


Bu yazı ve sitemizin diğer yazıları hakkında genel açıklama:

Evlilikte Çatışma Nedenleri ile ilgili Aramalar

Evlilikte Çatışma, eşlerin kavgaları, evlilikte sorunlar, mutlu evlilik, çatışma neden olur, evlilikler neden bozuluyor, evlilik aşkı öldürür mü, sevgililer evlenince neden anlaşamıyor …

Evlilikte Çatışma Nedenleri – Başlangıç Sorunları sayfamızı, dostlarınızla ve sosyal medyadaki arkadaşlarınızla paylaşın, size teşekkür edecekler ve minnettar kalacaklardır.

Evlilikte Çatışma Nedenleri – Başlangıç Sorunları yazımız ve sitemizdeki diğer yazılarımız, herkesin rahatça okuyup anlayabileceği ve kolayca uygulayabileceği bilgilerdir.

Evlilikte Çatışma” Nedenleri – Başlangıç Sorunları yazısı veya sitemizdeki diğer yararlı bilgiler içinden herhangi birini okuduktan sonra, izlenim ve düşüncelerinizi de yorum olarak yazının altında paylaşabilirsiniz.

Evlilikte Çatışma

EVLİLİKTE ÇATIŞMA Evlilikte Çatışma Evlilikte çatışma ların başlaması, ilk aydan sonra evlilik sorunları, balayı tatlı sonrası acı, evliliğin ilk ayı ve sonrası, evlilikte ilk ay, evlilikte ilk kavga, mutlu evlilik ve ilk kavgalar, evlilik ve ilk tartışmalar.

Evlilikte çatışma konusunu ele alan ve Evlilik Danışmanı Sayın Güldane Kavgacı tarafından yazılan bu bilimsel yazıyı, kolay okunması amacıyla 6 bölüme ayırdık. Lütfen yazının altındaki bağlantıları kullanarak, 6 bölümlük bu yazı dizisinin tamamını okuyunuz.

Evlilikte Çatışma Nedenleri


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Evlilikte Çatışma Nedenleri – 1 – Başlangıç Sorunları - -


sitemap -- sitemap

banner