İnternet Bağımlılığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnternet Bağımlılığı Nedir, Tedavisi Nasıl

İnternet Bağımlılığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnternet bağımlılığı, günümüzün sinsi hastalıklarından biridir. Kişiler, gerçek bir hastalığa yakalanmış olduğunu farketmeden, bu hastalık her geçen gün daha da ilerleyerek, kişiyi tamamen teslim alır.

Hastalığa yakalananlar, bilgisayardan ve telefonlardan sürekli internette olmayı bir ihtiyaç gibi algılamaya başladıklarında ve yolda yürürken bile internette olma durumu normalleştiğinde, artık tedavisi zor olan aşamaya gelinmiş demektir.

Psikologlar ve psikiyatristler, hızla yayılan bu hastalığın önlenmesi için ve etkili tedavi yollarını bulmak için çaba harcıyorlar. İnternet bağımlılığı hastalığına yakalanmış olan kişiler, normal hayatlarını tam yaşayamadıklarını ve hayatlarının aslında hergün biraz daha bozulduğunu farkedemiyor.

Hastalık, çoğu olayda psikologlardan çıkıp, psikiyatristlerin ilgi alanına girmiş durumda. Artık birçok olayda, ilâç tedavisi olmadan hastalığın iyileştirilmesi mümkün olamıyor.

Tedaviyi en çok zorlaştıran unsur ise, kişilerin bu hastalığa yakalandıklarını kabul etmeyişleri. Hastaların birçoğu, “ne bağımlılığı yahu, sadece seviyorum internete girmeyi” deme eğiliminde.

İnternet bağımlılığı tedavisi hakkında bir uzman görüşü almak üzere, Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Serdar Nurmedov’un Cevap Tv’ye yaptığı açıklamayı izleyiniz.
.

İnternet Bağımlılığı Tedavisi – Video:

.
İlgili Yazılar: