■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Stres Hastalıklara Kapı Açar

Yazının Tam Başlığı: Stres Hastalıklara Kapı Açar
Korkular, kaygılar, fobiler, psikolojik sorunlar

Stres, vücudun hastalıklara karşı gücünü azaltır. Bu durumu önlemek için neler yapılmalıdır?

Bu konuda bir grup araştırmacının yaptıkları araştırma sonuçlarına bir bakalım.

Stres Hastalıklara Kapı Açar

Sidney’de bulunan Garvan Enstitüsü’nden bir grup araştırmacı, stresli dönemlerde vücutta Nöropeptit Y (NPY) adlı hormonun salgılandığını ve bağışıklık sistemini olumsuz etkilediğini kanıtladı.

Nöropeptit Y’nin tansiyon ve kalp ritmini olumsuz yönde etkilediğinin bilindiğini Herbert Herzog da söyledi. Herbert Herzog, hormonun bağışıklık sistemine etkisi olduğunun belirlenmesinin ardından bazı hastalıklarla mücadelede yeni gelişmeler sağlanabileceğine de dikkat çekti. Herbert Herzog, “Stres, grip veya nezle olduğunuzda ya da daha ciddi kanser gibi durumlarda sizin çok daha dayanıksız olmanıza neden olur” dedi.

Araştırmanın yayımlanmasının ardından Fabienne Mackay de, “stresli dönemlerde, sinirler çok sayıda NPY salgılar.” dedi. Bugüne kadar beyin ile bağışıklık sistemi arasında ilişki olduğu yolunda dolaylı kanıtların olduğunu söyleyen araştırmacılardan Fabienne Mackay, bu araştırmayla ilişkinin kesin olarak kanıtlandığını belirtti. “Kanda dolaşmaya başlayan bu Nöropeptit Y (NPY) adlı hormonlar bağışıklık sistemi hücrelerini engeller.” açıklamasında bulundu.

Stresin, romatoid artrit, Crohn ve şeker hastalıklarıyla da bağlantısı olduğunu da bilim adamları ‘Journal of Experimental Medicine’ adlı dergide yayımlanan araştırmada dile getirdiler.

stres Böylece; stresin önemli ölçüde insan sağlığını olumsuz etkilediği ilk kez bilimsel olarak kanıtlandı.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Stres Hastalıklara Kapı Açar - -


sitemap -- sitemap

banner