■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

En Kolay Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Yazının Tam Başlığı: En Kolay Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

En Kolay Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Çocukluğumda, birkaç ayda bir ve özellikle dini bayramlar öncesinde, annem elimize birer sabunlu bez verir ve halıları silmemizi isterdi. Kardeşlerimle birlikte, evdeki halıları temizlemek için saatlerce sabunlu bezle siler; kollarımızın ağrısı yüzünden ertesi gün çok uslu çocuklar olurduk.

Mahalledeki bütün kadınların “halı dövmek” için kararlaştırdığı günler vardı. O günlerde herkes halısını bahçeye, balkona çıkarır; uzun bir sopayla (genellikle oklavayla) pat pat vurarak, dibe çökmüş tozların da çaresine bakarak halı temizliği yaparlardı.

Artık halı temizliği için çeşit çeşit kimyasal temizleyiciler var; halıyı yerinde yıkamak için “ıslak – kuru” denilen halı yıkama makineleri var; her şehirde halı temizliği için temizleme şirketleri var. Telefon edip çağırıyorsunuz, gelip halıyı alıyorlar, birkaç gün sonra tertemiz olmuş (ve bir köşesi yırtılmış) olarak getiriyorlar.

Zaman zaman eski halı silme veya halı dövme yöntemlerinin uygulandığı da oluyor, ama artık genellikle Halı temizliği için bu halı yıkama şirketleri kullanılıyor.

Peki, ortada acil bir durum varsa, ne yapacaksınız? Diyelim ki akşam saatinde telefonunuz çaldı ve bir grup arkadaşınız, yarın size geleceklerini bildirdiler. “Buyursunlar gelsinler tabii” ama, birden gözünüz halılarınıza takıldı ve pek de temiz gibi görünmediklerini fark ettiniz. Hatta birkaç yerde de hafif lekeler görünüyor.

Evde halı temizleme deterjanınız var, sabahleyin bir bezle silersiniz; ama misafirleriniz gelinceye kadar kurumayacakları kesin. Ne yapmalı?.. Derken, o da ne?.. Koltuklarınızın da bazı yerleri sanki hafiften lekeli gibi mi görünüyor? Gelsin panik… 🙂

Durun, panik yapmayın. Hem halılarınızın, hem de koltuklarınızın kolay yoldan temizlenmesi için uygulayabileceğiniz basit bir yöntem var.

Mutfağa gidip, karbonat kutusunu alın. Avucunuza doldurduğunuz karbonatı, halınızın ve koltuklarınızın üzerine serpin. Lekeli yerlere özellikle dikkat ederek, karbonatı bolca saçabilirsiniz. En az iki saat, üzerine basılmasın ve oturulmasın. İki saat sonra da elektrikli süpürgenizle o karbonatları güzelce toplayın.

halı temizliği

halı temizliği Artık halınız ve koltuklarınız, misafirlerin teftişine hazırdır.
Halı temizliği işte bu kadar kolay

.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, Halı silme, halı silmenin kolay yolu, halı temizligi, hali silme teknikleri, hali temizleme yöntemleri, hali silme yontemleri, kolay halı silme, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

En Kolay Halı Temizliği Nasıl Yapılır? - -


sitemap -- sitemap

banner