■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

İnternet Bağımlılığı Hastalığına Karşı Sınırlama Şart

Yazının Tam Başlığı: İnternet Bağımlılığı Hastalığına Karşı Sınırlama Şart
SMS, cep telefonu hastalığı, aklı sağlığı, takıntılar

İnternet Bağımlılığı Hastalığına Karşı Sınırlama Şart

Uzmanlara göre internet bağımlılığında yasak çözüm değil; ancak sınırlama şart.

Bilgisayar ve internet bağımlılığı teknolojinin beraberinde getirdiği bir hastalık. Tehlike küçük yaşta başlıyor, önüne geçmek için ailelere önemli görev düşüyor.

Peki bağımlılık ne zaman başlıyor?
Doç Dr Zeki Yüncü, “Diğer yapması gereken etkinliklerin yerine almaya başlıyorsa, sosyal ilişkilerini bozmaya başlıyorsa bundan bahsedebiliriz” dedi.

Toptan yasaklayıcı bir tutum ise sorunu çözmüyor.
Yüncü, “Çözüm yasaklamadan çok sınırlama, bilgisayarın amaca yönelik kullanılmasını sağlama” diyor.

Uzmanlar, psikiyatrik sorunların bilgisayar ve internet bağımlılığına zemin hazırladığına işaret ediyor.

Yüncü, “Majör depresif bozukluk, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, madde kullanımı ve diğer bağımlılıkların bilgisayar kullanıcıları arasında çok sık olduğunu biliyoruz. Her 10 patolojik kullanıcıdan 6’sında yada 7’sinde komorbit, eştanılı bir psikiyatrik durum söz konusudur. Asla ve asla bunun ihmal edilmemesi gerekir” diye konuştu.

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

İnternet Bağımlılığı Hastalığına Karşı Sınırlama Şart - -


sitemap -- sitemap

banner