Almanya’da Göçmenlerin Sağlık Sorunları

Almanya’da Göçmenlerin Sağlık Sorunları

sağlık Sağlık, dolu dolu aktif bir yaşamın temel kaynağıdır. Çocukluktan yaşlılığa kadar da geçerliliğini korur. Sağlıklı olmak isteyen kişi bilinçli beslenir, bol bol egzersiz yapar ve düzenli olarak Tedbir Muayenesi yaptırır.

Sağlık İçin Önemli Adresler

Göçmenler için sağlık önemli bir konudur. Bunun yolunu yordamını öğrenmek çok güç ve çaba gerektirir. O yüzden kişinin kendini kötü hissettiği, hasta veya bakıma muhtaç olduğu zamanlarda kimlerden yardım alabileceğini bilmesi iyidir. Bonn’da birçok kuruluş Danışma ve Yardım konusunda yardımcı olmaktadır – sadece hasta kişiler için değil onların aile bireyleri için de. Resmi kuruluşlar ve kamu yararına çalışan organizasyonlar kanalıyla danışmanlık hizmeti almak genellikle ücretsizdir.

Almanya’da bazı ülkelerin aksine sağlık konusunda doktor seçimi serbestisi vardır. Yani sağlık sorunlarınızda mutlaka oturduğunuz yere en yakın doktoru seçmek zorunda değilsiniz. Hangi doktora gitmek istediğinize siz karar verebilirsiniz.

Bonn Sosyal Adres Rehberi yaşlılar, engelli insanlar veya bağımlılık hastaları için konuyla ilgili hizmet sunabilecek yakınınızdaki lüzumlu adresleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Sağlık Personelinin Sır Mükellefiyeti

Doktor, psikolog, sosyal hizmetler uzmanı ve sosyal pedagoglar için mesleki sır mükellefiyeti vardır. Sağlık konusunda yardıma ihtiyacı olan kişiler şundan emin olabilirler ki, söz konusu uzman kişilerle yapacakları görüşmeler saklı kalacaktır. Sırlar gizli kalır. Hasta bilgilerinin üçüncü kişilerin eline geçmesine müsaade edilemez. Sadece tedaviye devam edecek doktorlar bu bilgilere erişebilir.

Konuyla ilgili internet sayfaları:
Bonn Federal Kenti Sağlık Dairesi

Bonn Sosyal Adres Rehberi (BABS)

NRW Sağlık – Eyalet Sağlık Portalı

Almanya’da Göçmenlerin Sağlık Sorunları hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız sitemizdeki bu konuyla ilgili aşağıdaki konulara da göz atmanızı öneririz.

Alman Sağlık Sistemi

Almanya’da Sağlık Hizmetinden Herkes Yararlanıyor

Alman Sağlık Sistemi İle Hamilelik ve Doğum

Empower İlk kez Türkiye ve Almanya’da uygulanacak

http://www.ailecesaglik.com sitemizden yeri geldikçe Almanya’da göçmenlerin sağlık sorunları hakkındaki gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Aramalar:
——————
Göçmen sağlığı, sağlık sorunları, Almanyada işçi sağlığı, Almanya’da sağlık sistemi

.