■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Hijyen Günü ve Hijyen Haftası Kutlu Olsun.

Yazının Tam Başlığı: Hijyen Günü ve Hijyen Haftası Kutlu Olsun.
Dünya Hijyen Günü ve Hijyen Haftası

16 Ocak Dünya Hijyen Günü nedir?

Dünya Hijyen Günü nedir? 16 Ocak Dünya Hijyen Günü ne zaman başladı? Dünya Hijyen Günü nerede kutlandı?

Bugün (16 Ocak günü) Hürriyet’in Bumerang sistemi tarafından bazı bloglara güzel bir reklâm gönderildi. Yararlı bir konuyu ele alıyordu ve hoş bir video da eklenmişti. Reklâm metninden, 16 Ocak gününün “Dünya Hijyen Günü” olduğunu öğrendim.

İlk kez duyduğum bu özel günün ne olduğunu anlamak için, internette küçük bir araştırmaya giriştim. Gördüm ki, şimdiye kadar duymamış olmakta haklıymışım; çünkü bu özel gün, zaten üç yıldır kutlanıyormuş ve sanırım önceki iki yılın kutlamaları halka pek duyrulamamış.

Ayrıca, ilk kez Türkiye’de kutlanmış. Reklâmın ve bu özel günün sponsoru olan Dettol firmasına içimden “aferin” dedim. Güzel bir şey başlatmışlar.

Hijyen konusu gerçekten sağlığımız için en önemli konulardan biri. Dünya çapında hijyenik ürünler üretip satan büyük bir firmaya da böyle bir önderlik yakışırdı, doğrusu. Sonra, araştırmaya devam ettim.

Ancak, onca araştırmama rağmen, bir konudaki merakımı giderecek bilgiye, hiçbir yerde rastlayamadım:    Neden 16 Ocak?.. Bunu hâlâ bilmiyorum.

Dettol Türkiye, çok güzel bir şey başlatmış; ama umarım bu 16 Ocak tarihinin, firmanın kendisiyle ilgili bir bağlantısı yoktur. Eğer öyleyse, bu güzelim girişime yazık olur.

Yıllar önce, ülkemizin büyük reklâm şirketlerinden birinin sahibi, Türkiye’de her yıl kutlanmak üzere bir “Reklâmcılık Günü” oluşturmaya çalışmıştı. Güzel bir girişimdi, ama tutmadı. Kendinden başka hiç kimse ilgi göstermediği gibi, şirketi de prestij kaybına uğradı… Çünkü “Reklâmcılık Günü” için önerdiği tarih, kendi şirketinin kuruluş tarihiydi.

Böyle “kurnazca” girişimlerin kabul görmemesi hiç şaşırtıcı değil. Çünkü hiç kimse, birilerinin kişisel veya kurumsal reklâm çalışmasına alet edilmek istemez.

Umarım ve dilerim ki, 16 Ocak Hijyen Günü‘nün durumu böyle değildir. Yoksa, yerleşemez ve devam edemez. Oysa gönül ister ki, bu yararlı günün kutlanışı her yıl daha çok yaygınlaşarak, yükselerek sürsün. Ben, bu örnekte olumsuz bir yan olmadığına ve bu konuda bir açıklamanın da yapılacağına inanıyorum.

Neyse, böyle yararlı ve önemli bir girişime önderlik eden firmayı kutlarım.
Ayrıca, herkesin “Dünya Hijyen Günü” kutlu olsun.

Hijyen Günü ile ilgili aramalar:

dünya hijyen günü nedir, hijyen günü, hijyen günü ne zaman, hijyen günü 2015, hijyen günü neden 16 ocak, hijyen günü kutlama


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Hijyen Günü ve Hijyen Haftası Kutlu Olsun. - -


2 Yorum

  1. Sinem Okur

    27 Mayıs 2013 at 22:45

    Her gün dünya hijyen günü olmalı. Hijyen gerçekten çok önemli. Bunu toplum geneline yaymayı başarabilirsek ve halkımız hijyen konusunda yeterince bilinçlenirse hastalıklar da azalacak ve daha sağlıklı bireyler yetişecektir. Hijyen önemli…

  2. Hilmiye

    15 Şubat 2014 at 14:41

    Hijyen Günü ve Hijyen Haftası, gerçekten bir eksiklik. Dilerim bu özel gün tutulur da yaygın olarak kutlanacak bir hijyen günü olur. 16 Ocak hijyen günü galiba şimdilik dar bir çevrede kutlanıyor. Bilmiyorum, belki de bu hijyen günü çok geniş bir kitle tarafından kutlanıyordur da benim haberim yoktur. Bir iddiada bulunmak istemiyorum, sadece dileğimi bildirmek istedim. _

sitemap -- sitemap

banner