■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Fast Food Beslenme Depresyon Riskini Arttırıyor

Yazının Tam Başlığı: Fast Food Beslenme Depresyon Riskini Arttırıyor
Fast food beslenme tarzı, zararları, hamburger katkı maddeleri

Fast Food Beslenme Depresyon Riskini Arttırıyor

İspanya’da yapılan bir bilimsel araştırma, fast food tarzı beslenmenin bir zararını daha ortaya çıkardı.

İspanyol bilim adamlarının gerçekleştirdiği bu araştırmada, daha önce hiçbir depresyon sorunu yaşamamış olan dokuz bin kişi incelendi. Araştırma sonunda, fast food tarzı beslenmenin diğer zararları yanısıra, depresyon riskini de iki katına çıkardığı tespit edildi.

“Journal of Public Health Nutrition” dergisinde yayımlanan bilimsel araştırmanın sonuç bildirgesinde; sosisli sandviç, hamburger ve pizza gibi “fast food” (hızlı yiyecek) gıdalarını çok sık tüketen kişilerin, bu ürünleri arada sırada tüketenlere göre yüzde 51 oranında daha yüksek depresyon riski altında oldukları bildirildi.

Bu tür ürünlerle beslenme, yemek yeme için zamanın dar olduğu yoğun çalışma temposu yaşayanlarda ve bir de zamanı olduğu halde özenti nedeniyle bu tür beslenmeye yönelen kişilerde görülüyor. Araştırmada, fast food türü hazır besinlerle beslenmeyi tercih edenlerin, çoğunlukla bekâr oldukları ve haftada 45 saatten fazla çalıştıkları belirlendi.

Araştırma sonuçlarına göre, sadece hamburger ve pizza değil, diğer hazır gıdaların sık tüketilmesinde de benzeri etkiler ortaya çıkıyor.

Fast Food Beslenme Neden Zararlı?

Fast food gıdaların zararları konusunun, bilimsel bir gerçek olarak ortaya çıkmasının nedeni, yenilen ekmek, domates, peynir veya patates değil. Hızlı (fast) sunum için bunların önceden hazırlanıp depolanmış olması ve depolama sırasında dayanıklı olmasını sağlamak üzere içine konan kimyasal koruyucu maddeler, bütün bu zararlara neden oluyor.

Dolayısıyla, sizin evde hazırlayacağınız ekmek arası köfteler ve tostlar, bu zararları taşımıyor.

Fast Food Beslenmenin zararları hakkında diğer bilgileri de sitemizde bulabilirsiniz.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, fast food ve depresyon, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Fast Food Beslenme Depresyon Riskini Arttırıyor - -


sitemap -- sitemap

banner