■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Kola – Günde Bir Kutu Bile Çok Zararlı

Yazının Tam Başlığı: Kola – Günde Bir Kutu Bile Çok Zararlı
içecekler, yapay tatlandırıcı içeren içecekler

Kola – Günde Bir Kutu Bile Çok Zararlı


Günde 1 kutu şekerli içeceğin, diyabet riskini yüzde 20 artırdığı belirlendi.

Günde 1 kutu şeker ya da yapay tatlandırıcı ile yapılan içecek diyabet riskini beşte bir artırıyor.

Avrupa ülkelerinde yapılan bir araştırma bu sonucu ortaya koyarken uzmanlar şekerli içecek tüketiminin azaltılması tavsiyesinde bulunuyorlar.

Malumun ilanı sayılabilecek araştırma, 8 Avrupa ülkesinde 350 bin kişi üzerinde yapıldı.

Sonuç, şeker ya da yapay tatlandırıcı ile imal edilen gazlı içecekler diyabeti tetikleyebiliyor.

Günde 1 kutu bu tür içecek tüketenlerin diyabet hastası olma riski beşte bir arttı. Bundan daha fazla tüketilen bu tür içecekler, riski katlayarak artırıyor.

Kola - Günde Bir Kutu Bile Çok Zararlı

Taze sıkılmış meyve suları ise, böyle bir risk taşımıyor.

Uzmanlar yüksek kalori sağlayarak kilo artışına yol açan şekerli gıda ve içecek tüketiminin azaltılmasını öneriyorlar.

Obeziteyle mücadele kapsamında New York’ta “büyük boy” şekerli ve asitli içecekleri yasaklama girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Şekerli içeceklerle birlikte hazır gıdaların tüketiminin yaygınlaşması ve kent yaşamındaki hareketsizliğin bir çok hastalığı tetikleyen obeziteyi artırdığına dikkat çekiliyor.

——————–
Kaynak: mapaparazi.com

.

—————-

Kola – Günde Bir Kutu Bile Çok Zararlı İle İlgili Aramalar

şekerli içecekler, yapay tatlandırıcılar, diyabet, şeker hastalığı, obezite, asitli içecekler, zararları…


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Kola – Günde Bir Kutu Bile Çok Zararlı - -


sitemap -- sitemap

banner