■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

HeERO Yol Güvenlik Sistemi’ne Türkiye de Girdi

Yazının Tam Başlığı: HeERO Yol Güvenlik Sistemi’ne Türkiye de Girdi
HeERO Projesi Yol Güvenlik Sistemi

HeERO Yol Güvenlik Sistemi’ne Türkiye de Girdi

HeERO projesi ve HeERO sistemi nedir?
HeERO sistemi ne işe yarar?
HeERO sistemine hangi ülkeler dahil?
HeERO sistemi nasıl çalışır?

Türkiye, karayollarında yolculuk eden araçlardaki insanların güvenliğini sağlamayı amaçlayan HeERO Projesi’ne (Harmonised eCall European Pilot) girdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, AB tarafından desteklenen HeERO Projesi‘nin Türkiye’deki uygulamalarının, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütüleceği bildirildi.

ASELSAN AŞ ile birlikte, telekomünikasyon sektöründen Turkcell ve Türk Telekom; otomotiv sektöründen de Tofaş ve Renault, İçişleri Bakanlığı’nın alt yüklenicileri olarak bu projede yer alacak.

HeERO Projesi nedir?

Proje öncelikle, 112 acil çağrı numarasına bağlı olarak çalışan araç içi acil çağrı sistemi aracılığıyla, yardıma gerek duyan veya kaza yapan araçlardaki yolcularla anında iletişim kurularak, ekiplerin olay yerine en kısa sürede gönderilmesini hedefliyor.

Bu sisteme sahip olan bir taşıt kaza yaptığında, sistem otomatik olarak devreye giriyor ve 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arıyor. Aracın konum bilgisi, araçtaki GPS ile belirlenip, araçtaki sensörler ile de hasar miktarı yaklaşık olarak hesaplanabiliyor.

Bir çarpma ile veya elle devreye giren sistem sayesinde, araçtaki kişiler ile 112 Acil Çağrı Merkezi’nde bulunan görevliler (itfaiye, ambulans, jandarma, polis) karşılıklı olarak görüşme yapabiliyor.

Kaza yaşayan yolcular bilincini kaybetmiş olsa bile, “eCall” sinyali alındıktan sonra acil yardım ekipleri tarafından kaza yapan araca ulaşılıp, kazazedelere gerekli müdahale yapılıyor. Bu sistem sayesinde her yıl yüzlerce kişinin yaşamının kurtarılabileceği bildiriliyor.

HeERO Projesi’nin başlaması ve gelişimi

2011–2013 yılları arasında, dokuz tane Avrupa ülkesi, 112 Acil Çağrı altyapısını kullanarak, araç içi acil çağrı sistemini oluşturmaya başladı.

HeERO Projesi ile, pilot ülkelerdeki uygulamaların, Avrupa Standardizasyon Kurumu’nun belirlediği standartlara göre değerlendirilerek, bütün AB ülkelerinde uygulanmasının sağlanması hedefleniyor.

AB ülkelerinde 2015 yılından başlayarak bütün araçların HeERO Projesine uyumlu üretilmesi ve ülkelerin de acil çağrı merkezlerini “e-Call” çağrılarını alacak biçimde yeniden düzenlemeleri bekleniyor.

HeERO Projesi’ne dahil ülkeler

“HeERO 1” Projesi, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Finlandiya, Hollanda, Yunanistan, Romanya, İsveç ve İtalya tarafından yürütülüyor.

2013 – 2015 dönemi için AB tarafından “HeERO 2” projesine üç milyon euro ödenek ayrılmış olup; 1 Ocak 2013 tarihinde, bu dokuz pilot ülkeye ilave olarak 6 tane yeni ülke daha projeye dahil edildi.

Bunlar, Türkiye, Bulgaristan, İspanya, Danimarka, Belçika ve Lüksemburg… HeERO sistemi belirli bir takvim çerçevesinde, bütün AB ülkelerine ek olarak İzlanda, Norveç, ve İsviçre’de de uygulamaya konulacak.

Kaynak: SABAH

.

HeERO Yol Güvenlik Sistemi ile ilgili aramalar:

HeERO sistemi, HeERO Türkiye, HeERO sistemi nedir, HeERO sağlık sistemi, HeERO projesi, HeERO projesi nedir, HeERO acil, trafik kazası HeERO


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

HeERO Yol Güvenlik Sistemi’ne Türkiye de Girdi - -


sitemap -- sitemap

banner