■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Hemoglobin İzmir (Yeni Bir Gen)

Yazının Tam Başlığı: Hemoglobin İzmir (Yeni Bir Gen)
Doktor açıklaması, dr bilgiler

Hemoglobin İzmir (Yeni Bir Gen)

İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalı akademisyenleri, talasemi ve hemoglobinopatilere sebep olan yeni bir gen buldu. Adını ise ‘Hemoglobin İzmir’ koydular.

Hemoglobinopatilere sebep olan hastalık özelliğini taşıyan genlerden yeni bir tanesi, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aydan Çelebiler ve arkadaşları tarafından bulundu. Moleküler analiz yöntemiyle bulunan bu gene ve yol açtığı hemoglobin cinsine ‘Hemoglobin İzmir’ adı verildi.

Yrd. Doç. Dr. Çelebiler, Türk Biyokimya Derneği İzmir Şubesi’nin aylık bilimsel toplantıları çerçevesinde, ‘Hemoglobinopatiler ve Hemoglobin İzmir’ konulu konferansta yeni buldukları genin özelliklerini ve hastalık ilişkisini anlattı.

Konuşmasına, söz konusu genin sebep olduğu hastalıklar hakkında bilgi vererek başlayan Dekan Yardımcısı Çelebiler, “Türk Hematoloji Derneği verilerine göre dünyada her yıl en az 365 bin talasemi hastası doğuyor ve tedavi görüyor. Türkiye’de ise yaklaşık 1 milyon 300 bin talasemi taşıyıcısı ve 4 bin 500 kadar hasta bulunuyor.” dedi.

Akdeniz Bölgesi illeri başta olmak üzere Ege Bölgesi’nin kıyı illeri ve göçler sebebiyle büyük şehirlerde çok sık görülen talasemiler ve hemoglobinopatilerin, anne ve babadan çocuklara hastalık özelliğini taşıyan genler aracılığıyla aktarılan ırsi kan hastalıkları olduğunu belirterek, hem annenin hem babanın hastalık özellikli genleri taşıması durumunda çocukların her doğum için yüzde 25 oranında hasta olarak dünyaya gelme ihtimali taşıdığı bilgisini aktardı.

Çelebiler, “Taşıyıcı kişilerin evlenmeden önce yapılan testlerle tespit edilmesi, bebek doğmadan önce hastalık veya taşıyıcılığının olup olmadığı saptanabilmesini ve hasta çocuk doğumlarının önüne geçilebilmesini mümkün kılar.” şeklinde konuştu.

Hemoglobin İzmir İle İlgili Aramalar

Hemoglobin İzmir, yeni bir gen, İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi, ırsi kan hastalıkları, Talasemi, Türk Hematoloji Derneği, Hemoglobinopatiler…


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Hemoglobin İzmir (Yeni Bir Gen) - -


sitemap -- sitemap

banner