■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Hemşirelik Haftası ve Hemşireler Günü Kutlu Olsun

Yazının Tam Başlığı: Hemşirelik Haftası ve Hemşireler Günü Kutlu Olsun
hemşireler haftası, ailecesaglik.com

Hemşirelik Haftası ve Hemşireler Günü Kutlu Olsun

İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan hemşirelerimizle birlikte olmaktan son derecede mutluyum.

Bilindiği gibi modern anlamdaki hemşireliğin, Kırım Savaşı (1854-56), sırasında Florence Nightingale ile başladığı kabul edilmektedir.

Bu nedenle, modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale’in doğum gününü kutlamak ve temel konularda hemşireleri eğitmek amacıyla dünyada ve ülkemizde 12 Mayıs Hemşirelik Günü, o gün ile başlayan hafta da Hemşirelik Haftası olarak kutlanmaktadır.

Ülkemizde ilk Hemşirelik Okulu 1927 yılında Florance Nightingale’in Londra’daki organize hemşire okulundan 65 yıl sonra İstanbul’da Kızılay Hemşire Okulu olarak açılmıştır.

Sayısal olarak da; İzmir’de 5.814 hemşire görev yapmakta ve hemşire başına 620 kişi düşmektedir. Ülke genelinde ise, 57.510 hemşire görev yapmakta ve hemşire başına 868 kişi düşmektedir.

Felsefesi insan sevgisi, yardım ve bakıma dayanan hemşirelik mesleğinin temel odağı her zaman insan olmuştur. Esasen sağlık alanında görev yaparken başarılı olmanın ilk koşulu da insan sevgisidir. Doktorlarımız, hemşirelerimiz ve diğer sağlık personelimiz, bu doğrultuda toplumun beklentilerine yanıt verebilmek için büyük bir özveriyle çalışmaktadırlar.

Sağlık hizmetlerinin sürekli ve kaliteli olarak sunulabilmesinin, ancak hekim, hemşire, ebe ve diğer sağlık çalışanlarından oluşan bir ekip ile mümkündür. Hemşirelik, bu ekip hizmetinin olmazsa olmaz ve en temel unsurlarındandır.

Hemşirelerimiz bu ekibin önemli öğelerinden biri olarak, üstlendikleri sorumluluğu eksiksiz yerine getirmek ve hastalarına yardımcı olabilmek için gece-gündüz özveriyle büyük uğraş vermektedirler

Ülkemizde hemşire sayısı ve dağılımında arzulanan düzeye ulaşılamadığı, bir hemşireye düşen nüfusun fazlalığı, hemşirelerimizin yaşadıkları sosyal ve ekonomik sorunlarla özlük ve çalışma şartlarındaki olumsuzluklar bilinmektedir.

Diğer sağlık personelimizle birlikte hemşirelerimizin çalışma ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi, yurttaşlarımızın yararlandığı sağlık hizmetlerinin kalitesini de artıracağı muhakkaktır.

Hemşire sayısı ve dağılımında arzulanan düzeye ulaşılmamasına, bir hemşireye düşen nüfusun fazlalığına, sosyal ve ekonomik sorunlar ile özlük ve çalışma şartlarındaki olumsuzluklara rağmen; bütün hemşirelerimizin mevcut ve değişen sağlık ihtiyaçlarıyla hasta ve yakınlarının beklenti ve haklarının karşılanmasında kendilerine düşeni, görev bilinci ve sorumluluğu içerisinde büyük gayretle yerine getirmeye çalıştıklarını takdirle izlenmektedir.

Bu bakımdan, Türk insanı bu kutsal mesleği icra edenleri “hemşire” kavramı ile hitap ederek, bacısı olarak görmüş, hemşirelerimiz de, sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olan insanlarımıza umut ve yaşam sevinci kazandırarak, ihtiyaç duydukları sevgi, şefkat ve ilgilerini esirgemeyerek karşılık vermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, güç ve yüce bir görev üstlenen hemşirelerimizin, halkımıza el ve gönül birliği ile hizmet etmeyi sürdürmelerini temenni ediyor, Hemşirelik Haftasını ve 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutluyor, esenlikler diliyoruz.

Hemşirelik Haftası ve Hemşireler Günü Kutlu Olsun İle İlgili Aramalar

Hemşirelik Haftası, Hemşire olmak, Hemşirelerin günü, Hemşirelik sorunları, hemşire hakları, hemşirelik, sağlık sektörü, sağlık haberleri, sağlık çalışanları
————


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Hemşirelik Haftası ve Hemşireler Günü Kutlu Olsun - -


sitemap -- sitemap

banner