■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

İlâca Dayanıklı Sıtma Uyarısı

Yazının Tam Başlığı: İlâca Dayanıklı Sıtma Uyarısı
Doktor açıklaması, dr bilgiler

İlâca Dayanıklı Sıtma Uyarısı

Her yıl büyük bölümü çocuk 660 bin kişinin ölümüne yol açan sıtma parazitlerinin ilaçlara dayanıklı yeni türleri bulundu.

Sivrisinek ısırığıyla yayılan sıtmanın her yıl 219 milyon kişiye bulaştığı tahmin ediliyor. Etkili ilaçlar sıtmaya yol açan parazitlerin mutasyona uğramasıyla etkisiz kalıyor.

Son olarak Kamboçya’da sıtmayla mücadelede başlıca ilaç olan artemisinin tedavisine direnç gösteren parazit türleri belirlendi.

Bilim adamları genetiği farklı bu parazitlerin ilaçlara direnç geliştirmelerinin sebebini araştırıyor.
Dirençli parazitler son 5 yıldır Kamboçya’nın ardından diğer Güney Asya ve Afrika ülkelerinde de görülüyor.

İlaçla kanın sıtma parazitlerinden temizlenmesinin 2-3 gün olan normalden çok daha uzun süre almaya başladığı belirtiliyor.

Parazitlerin en etkili ilaç artemisinine karşı dayanıklılıklarının artmasının ve bu parazitlerin yayılmasının sıtmayla mücadeleye çok ağır darbe vuracağı, milyonlarca kişinin ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı uyarısında bulunuluyor.

Dünya Sağlık Örgütü direncin daha da gelişmesini önlemek için birkaç yıl önce ilaç firmalarına kendi başlarına bu tür ilaçları satmamaları çağrısı yapmıştı.

Sıtmanın yaygın olduğu gelişmekte olan ülkelerde zayıf bir kamu sağlığı sisteminin yanı sıra, ilaç kullanımının denetlenmemesi ve sahte ilaçların direnci güçlendirdiğine dikkat çekiliyor.

Sıtma, Aids ve veremle birlikte başta gelişmekte olan ülkeler olmak üzere yılda 660 bin kişinin ölümüne yol açarak dünya çapında en fazla ölümlere yol açan hastalıklardan biri.

Tehlikeli bir ateşli hastalık olan sıtmadan ölümlerin yüzde 90’ının görüldüğü Afrika, bu hastalıktan en çok etkilenen kıta.

İlâca Dayanıklı Sıtma Uyarısı İle İlgili Aramalar

sıtma, sıtma hastalığı, ilaç, İlâca Dayanıklı Sıtma, önleyici, doğal, hastalıklar


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

İlâca Dayanıklı Sıtma Uyarısı - -


sitemap -- sitemap

banner