■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

İthal Hekimler Hakkında Sağlık Bakanının Açıklaması

Yazının Tam Başlığı: İthal Hekimler Hakkında Sağlık Bakanının Açıklaması
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu

İthal Hekimler Hakkında Sağlık Bakanının Açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ithal hekim konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktorlar ve sağlık çalışanları ile kahvaltıda bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Müezzinoğlu, “Mesleki anlamda bilgi birikimi yüksek, gerek komşu ülkelerden gerekse eğitim düzeyleri yüksek olan ülkelerden yabancı hekimlerin ülkemize gelerek 77 milyon ülke insanımıza hizmet etmelerini arzu ediyoruz” dedi.

İTHAL HEKİMLER
Yurtdışından sağlık personeli ithal edilmesi ile ilgili olarak gelinen son noktaya ilişkin bilgiler veren Müezzinoğlu, şunları söyledi:

“Uzman hekimde 20 bin , pratisyen hekimde 10 bin açığımız var. Mesleki anlamda bilgi birikimi yüksek gerek komşu ülkelerden gerekse eğitim düzeyleri yüksek olan ülkelerden yabancı hekimlerin ülkemize gelerek 77 milyon ülke insanımıza hizmet etmelerini arzu ediyoruz.”

“Yunanistan’da ciddi düzeyde hekim fazlalığı var. Geçen yıl Almanya Yunanistan’dan 15 bin hekimi 9 yıl çalışmak kaydıyla bir anlaşma imzalayarak aldı. Türkiye olarak biz de bilgi birikimi iyi, yetişmiş genç hekimleri ülkemizin hizmetine kazandırmaya çalışıyoruz.”

“YÖK ile görüşerek ihtisas süreçlerini planlayabilirsek, yine bizim kamuda yabancı uyruklu hekim çalıştırma ile ilgili yasal düzenlemeleri yaptıktan sonra, Yunanistan ya da farklı ülkelerden bilgi birikimi YÖK tarafından kabul edilen yabancı uyruklu hekimlerin Türkiye’de hizmet vermesini düşünüyoruz.”

“YÖK’ün ihtisas ile ilgili süreçlerini önümüzdeki bayramdan sonra görüşmeye başlayacağız. Kamuda yabancı hekim çalışması ile ilgili yasal düzenlemeyi de inşallah yıl sonuna kadar yapmış olacağız”


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

İthal Hekimler Hakkında Sağlık Bakanının Açıklaması - -


sitemap -- sitemap

banner