■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

4 Şubat Dünya Kanser Günü

Yazının Tam Başlığı: 4 Şubat Dünya Kanser Günü
4 Şubat dünya kanser günü ailecesaglik.com

Dünya Kanser Günü

Dünya Kanser Günü nedir?
Dünya Kanser Günü ne zaman?

Dünya Kanser Günü, bütün dünya çapında 300’ün üzerinde üye kuruluşu bünyesinde toplayan Dünya Kanser Deklarasyonu yoluyla, 100’den fazla ülkede çeşitli etkinliklerin düzenlendiği özel bir gündür.

Bu hastalığa karşı verilen savaşta en öndeki uluslararası sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Kanser Savaş Örgütü (UICC) önderliğinde, “Kanser önlenebilir” sloganı altında yürütülmektedir.

Türkiye’de de Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği, bu özel günde “Kanser önlenebilir” kampanyası düzenlemektedir.

Kampanya, kanserden korunmaya ve yaşam boyu bu hastalık riskini azaltmaya yönelik olarak düzenlenmiş olup, kanserle savaşta herkesin desteği bekleniyor. Bu destek için Dünya Kanser Bildirgesi‘ni imzalayabilirsiniz.

Dünyada her yıl 12.7 milyon kişiye kanserli tanısı konuluyor ve 7.6 milyon kişi kanserden ölüyor.

Önlem alınmazsa, dünya genelinde bu hastalığın yoğunluğunun daha da artacağı 2030 yılında 26 milyon yeni hastaya ve 17 milyon ölüme ulaşacağı tahmin edilmektedir. Kanserde en hızlı ve en yüksek artış ise, ülkemizin de içinde yer aldığı, düşük ve orta gelirli ülkelerde yaşanacaktır.

Bu konunun iyi yönü ise bu hastalıkla ilgili tanıların yüzde 30 – 40’ının potansiyel olarak önlenebilir nitelikte olmasıdır.

Sigara kullanımı, obezite, güneş ışınlarına fazla maruz kalma ve aşırı alkol tüketimi ile ilişkili kanserler için risk; sağlıklı beslenme, düzenli fiziksel etkinlik ve enfeksiyonlardan kaçınma gibi sağlıklı yaşam davranışlarının benimsenmesi ile önemli oranda azaltılabilmektedir.

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

4 Şubat Dünya Kanser Günü - -


sitemap -- sitemap

banner