Keratokonus Göz Rahatsızlığı Nedir

Göz, gözler, göz hastalıkları, görme bozukluğu tedavisi, körlük

Keratokonus Göz Rahatsızlığı Nedir

Bulanık görme, göz tembelliği, ışıkta saçaklanma, aşırı dağılma, gözlüğe rağmen görememe gibi göz problemleri olanların mutlaka bir doktora gitmesi gerekiyor.

Keratokonus göz rahatsızlığı sorunu yaşıyor olabilirler.

Tüm bu şikayetleri barındıran kişi 15-20 yaş arasında bir genç ise öncelikli olarak uzmana gözükmesinde fayda bulunuyor.

Bu rahatsızlığın adı tıp dilinde keratokonus olarak adlandırılıyor.

Keratokonus, araba kullanma, bilgisayarda yazı yazma, televizyon izleme veya okuma gibi bazı faaliyetleri güçleştiriyor. Tedavisi yapılmazsa daha az görmeye sebep olabiliyor.

Keratokonus, gözün saydam tabakası olan korneanın ilerleyici miyop ve astigmat ile birlikte incelmesi ve sivrileşmesinden oluşan bir göz hastalığı.

Hastalığın görülme sıklığı 2 binde bir. Ancak daha çok 15’li yaşlarla fark edilen bir hastalık olması sebebiyle tedavisi büyük önem taşıyor. 40 yaşına kadar ilerleyen hastalık daha sonra durağanlaşıyor, ancak bu zamana kadar tedavi ettirmeyenlerde büyük oranda görme kaybı yaşanıyor.

Keratokonus Tedavisi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 2 ay önce hizmet vermeye başlayan Keratokonus Merkezi, bu hastalık teşhis ve tedavide önemli işlere imza atıyor.

Corneal Cross-Linking (CCL) yani kroslink, sert lens ve halka tedavisi yöntemleriyle görme kabiliyetleri artan hastaların, tedavi olmak için para harcamasına gerek kalmadı.

Ankara’da devlet hastanesi olarak sadece Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde kurulan merkezde, ayrıca lazer tedavisi ile hipermetrop, miyop ve astigmat rahatsızlığı olanlar gözlüğü terk ediyor.

Keratokonus Keratokonus göz rahatsızlığı ihmal edilmemesi gereken, önemli bir göz rahatsızlığıdır.

Keratokonus Göz Rahatsızlığı ile ilgili aramalar

keratokonus nedir, keratokonus nasıl bir hastalık, keratokonus tedavisi, keratokonus nerede iyileşir, keratokonus belirtileri, keratokonus tedavisi yapılan hastane, keratokonus göz hastalığı nasıl iyi olur, keratokonus belirtileri neler

.