■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Lösemi Tedavisi İçin Üçüncü Seçenek

Yazının Tam Başlığı: Lösemi Tedavisi İçin Üçüncü Seçenek
Doktor açıklaması, dr bilgiler

Lösemi Tedavisi İçin Üçüncü Seçenek

Kan kanseri (lösemi) hastalarını ve hasta yakınlarını sevindirecek bir gelişme…

Bilindiği gibi, –kan kanseri– lösemi tedavisi için ilik nakli yaptırmak zorunda olan hastalar, tam doku uyumlu ilik bulma zorunda olmak yüzünden çaresizlikler yaşıyorlardı.

Bazen kardeşin dokusu bile tutmuyor, ya da hastanın bir kardeşi olmayabiliyordu.

Böyle durumlarda, eğer anne yaşı uygunsa, dokusunun tutma olasılığı için, hastaya yeni bir kardeş yapma denemelerine girişiliyordu.

Yüzde yüz doku uyumu sağlamayan ilik nakli işe yaramadığı için, içine düşülen bu çaresizlik, lösemi tedavisi sürecini çıkmaza sokuyordu.

İşte bu çaresizlik durumlarının yaşanmasını önleyecek bir tıbbî gelişme, şimdi lösemi tedavisi bekleyen hastaların yeni umudu oldu.

Kan kanserine yakalanarak tek çözümü ilik nakli olanlar için sevindirici bir gelişme var. Yeni bir lösemi tedavisi yöntemi geliştirildi.

Lösemi tedavisi için yüzde yüz uyumlu ilik bulunmadığı yerde, artık yüzde 50 uyumlu ilik kullanılabilecek.

Ankara Üniversitesi Hematoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhit Özcan’ın verdiği bilgilere göre;

“Diyelim ki lösemi hastasının kardeşlerinin dokuları tutmadı veya hiç kardeşi yok. Dünya doku bankasında yapılan araştırmalar da olumsuz sonuçlandı.

İşte bu durumda bile, artık çok önemli üçüncü bir seçenek daha var.

Haplo identik nakil tam uyuşumlu kardeş veya akrabası bulunamayan hastalar için çok önemli bir seçenek, lösemi tedavisi için inanılmaz bir çözüm yolu gibi görünüyor.” …

Umudunu yitiren hastalar için seçenek olan yöntem neredeyse tam uyumlu nakil kadar etkili.

.

Lösemi Tedavisi İçin Üçüncü Seçenek İle İlgili Aramalar

lösemi, lösemi tedavisi, Haplo identik nakil, lösemide seçenek

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, özel hastane lösemi tedavisi fiyatı, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Lösemi Tedavisi İçin Üçüncü Seçenek - -


sitemap -- sitemap

banner