■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Mide Kanseri Ameliyatında Yengeç Robot

Yazının Tam Başlığı: Mide Kanseri Ameliyatında Yengeç Robot
Mide kanseri ameliyatı yengeç kıskaçlı robot

Mide Kanseri Ameliyatında Yengeç Robot

Mide Kanseri Ameliyatında Yeni Yöntem açıklandı. Yengeç kıskaçlı robot, erken evre mide ameliyatının hassas bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Ulusal Singapur Üniversitesi Hastanesi cerrahları mide kanseri ameliyatında kendi buluşları olan kıskaçlı bir robot kullandıklarını açıkladı.

Cerrahlar, robotu kullanarak yaptıkları beş ameliyatın da başarılı geçtiğini kaydetti.

Bir kıskaç ve bir kancadan oluşan robot, erken evre mide kanseri ameliyatında kullanılıyor.

Endoskop cihazı ile hastanın midesine gönderilen robot, kanserli hücreleri kıskaçla kavrayıp kanca ile keserek kan akışını durduruyor.

Endoskopa bağlı kamerayla mideyi gören cerrah da monitörün önündeki robot kollarını kullanarak ameliyatı gerçekleştiriyor.

Robotu geliştiren bilim insanları, çalışmalarında kum tanelerini bile tutabilen yengeçlerden ilham aldıklarını belirtiyor.

Cihaz sayesinde hastalarda ameliyat sonrası enfeksiyon ve kesik izi bulunmuyor.

Robotun üç yıl içinde satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Mide kanseri vakaları, dünya genelinde en çok ölüme yol açan kanserler arasında ikinci sırada geliyor.

.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Mide Kanseri Ameliyatında Yengeç Robot - -


sitemap -- sitemap

banner