Petrol Ürünüyle Gelen Şifa

Petrol ürünüyle gelen şifa, Azerbeycan

Petrol Ürünüyle Gelen Şifa

Petrolle Gelen Şifa Mı? Bazı hastalıkların tedavisinde petrolden faydalanıldığı öğrenildi.

Petrol aynı zamanda deri hastalıkları, eklem romatizması, kulak-burun-boğaz, diş eti hastalıkları ve kısırlık tedavisinde de kullanılıyor.

Azerbaycan’ın ikinci büyük kenti Gence’ye 50 kilometre uzaklıktaki Naftalan kentinde, bölgeye özgü yanıcı olmayan ”Neft” adı verilen bir petrol türü, dünyanın dört bir bölgesinden gelen hastalar tarafından şifa amacıyla kullanılıyor.
Naftalan’ın önemli sağlık merkezi Çınar Otel’in sahibi ve Genel Müdürü Turgay Ari, her yıl yaklaşık 15 bin kişinin bölgeye tedavi amacıyla geldiğini söyledi.

Tesise gelenlerin 12 doktor tarafından detaylı sağlık kontrolünden geçirildikten sonra yapılan kan ve doku tahlilleri sonucunda hangi hastaya ne tür tedavi uygulanacağının belirlendiğini kaydeden Ari, merkezde başta sedef olmak üzere cilt hastalıkları, kulak-burun-boğaz ve diş hastalıkları, cerrahi operasyon aşamasına gelmemiş bel fıtığı vakalarının petrolle yapılan fizik tedavi ve masajla iyileştirildiğini ifade etti.

Ari, damıtılmış ve temizlenmiş neftin yüz güzelliği ve saç dökülmesi tedavisinde kullanıldığını belirtti.

3 yıl önce kurulan 170 odalı neft sağlık merkezinde lüks hizmet verildiğini belirten Ari, sadece bölgeye özgü yanıcı olmayan şifalı petrolün dünyada tedavi amaçlı kullanıldığı ilk ve tek yerin Naftalan olduğunu vurguladı.
Merkeze gelenlerin rahatsızlıklarının derecesine göre küvetlere doldurulmuş petrolün içerisinde 10 dakika kaldığını anlatan Ari, 8-10 seans süren uygulama sonucunda tedavide başarının yüzde 95’lere ulaştığını öne sürdü.

Kaynak: AA

.

.