■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Renkli Lensler Reçeteyle Satılacak

Yazının Tam Başlığı: Renkli Lensler Reçeteyle Satılacak
Çilli ve benli ciltlere güneş zararlı

Renkli Lensler Reçeteyle Satılacak

Optisyenlikle ilgili hususların, Optisyenlik Hakkında Kanun ve Optisyenlik Müesseseleri Hakkında Yönetmelik ile düzenlendiği anımsatılan genelgede, söz konusu Kanun’da optisyenlerin, yalnız koruyucu gözlükleri, güneş gözlüklerini ve göz hastalıkları uzmanı tabiplerce verilen reçetelerde yazılı numaralı gözlük camlarını, her türlü lensleri, optik görme gereçlerini ve gözlük çerçevelerini satabilmelerine izin verildiği vurgulandı.

Kanunla optisyenlerin, “reçetesiz numaralı gözlük camı satmaları, vermeleri veya tavsiye etmelerinin, otorefroktometre ve keratometre gibi bilgisayarlı aletlerle olanlar da dahil her nevi göz ve görme muayene ve testleri yapmalarının veya müesseselerinde bu işlere yarayan her türlü aletleri ve cihazları bulundurmalarının yasaklandığına dikkat çekildi.

Aynı Kanun’un, optisyenlik müessesesinde her türlü kontakt lens uygulanmasını da men ettiği anımsatılan genelgede, bu hüküm doğrultusunda göz hastalıkları uzmanı tabiplerce verilen reçetelerde yazılı numaralı gözlük camı, her türlü lens, optik görme gereci ve gözlük çerçevesi satış yetkisinin optisyenlere verildiği kaydedildi.

Bilimsel ve teknik komisyon değerlendirdi

Genelgede, renkli lenslerin satışının nerede ve nasıl yapılması gerektiğinin, eğitim ve araştırma hastanelerinde görevli göz hastalıkları uzmanlarınca değerlendirildiği bildirildi.

Değerlendirmede, renkli lenslerin materyal ve uygulama olarak numaralı lenslerden farkının bulunmadığı, bunlarda da aynı uygulama prensipleri ve komplikasyon riskleri olduğu, kullanmak isteyenlerin uygulama öncesi ve sonrasında aynı muayene ve eğitim aşamasından geçmesi gerektiği görüşünün ağırlık kazandığı ifade edildi.

Bu nedenle renkli lenslerin de göz hastalıkları uzmanı tarafından düzenlenen reçeteyle optisyenlik müesseselerinde satılmasının uygunluğu ve gerekliliği sonucuna varıldığı, ayrıca tüm lens reçetelerinin bir yıl geçerli olmasının kararlaştırıldığı vurgulandı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun genelgesinde, Optisyenlik Hakkında Kanun ve bilimsel ve teknik komisyon raporu doğrultusunda, fertlerin ve toplum sağlığının korunması amacıyla numarasız renkli lenslerin de göz hastalıkları uzmanı reçetesi ile optisyenlik müesseselerinde satılması, bunların başka kişi ve kuruluşlarca satılmasının engellenmesi gerektiği bildirildi.

.

——————————

Renkli Lensler Reçeteyle Satılacak İle İlgili Aramalar

Renkli Lensler, göz sağlığı, lens kullanımı, göz hastalıkları, lens türleri…
————


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Renkli Lensler Reçeteyle Satılacak - -


sitemap -- sitemap

banner