■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Yaşam süresi 120 yıla kadar uzayacak!

Yazının Tam Başlığı: Yaşam süresi 120 yıla kadar uzayacak!

Yaşam süresi uzuyor mu?

İnsan ömrünü uzatmak ve daha uzun bir yaşam süresi sağlamak için yapılan çalışmalar konuşulurken, yaşlı bir amcanın söylediği bir söz, aslında bu konudaki çalışmaların yönü üzerinde etkili olması gereken bir bakış açısını yansıtıyordu:

—”Evlâdım, yaşam süresi uzamıyor ki, sadece ihtiyarlık uzuyor” demişti amca. Gerçekten de, yaşam süresi uzatma çalışmaları, insan ömrünün gençlik dönemini daha uzun yaşaması yönünde yapılmalı. Yaşlanıp, yaşlılığı uzun yaşamak, çoğu kişinin tercihi değil. Zaten toplumsal çıkarlar da bu yönde olmaz.

Bu bakış açısını belirttikten sonra, şimdi gelelim yaşam süresi hakkındaki haberimize…

Yaşam süresi 120 yıla kadar uzayacak!

Rus bilim adamları, insanların 120 yaşına kadar yaşamasının mümkün olabileceğini iddia etti.

Rus bilim adamları, yaşlanma sürecini ertelemenin yolunu bulduklarını iddia etti. Moskova Devlet Üniversitesi’nden Dr. Maxim Skulaçev ve ekibi, yeni bir antioksidan türünü kullanarak geliştirilecek hap sayesinde insanların 120 yaşına kadar yaşayabileceğini öne sürdü.

Bilim adamları, bu antioksidanın, temel görevi biyolojik enerjinin sağlanması olan, yaşlanmayı tetikleyen, kalp krizi ve Alzheimer ile bağlantılı hücredeki mitokondriyi etkilediğini belirtti.
Yaşlanma sürecini yavaşlattığı öne sürülen yeni “formül” fareler, balıklar ve köpekler üzerinde denendi.

Skulaçev, formül sayesinde hayvanlarda yaşlılığa bağlı birçok hastalığın çok yavaş ortaya çıktığını vurguladı. Bilim adamı, başka araştırmaların da olumlu sonuç vermesi halinde “yaşlılığın artık ertelenebileceğini” ifade etti.

Ancak Skulaçev, 800 yıl yaşamanın mümkün olabileceğine inanmadığını, büyük ihtimalle gelecekte yeni hastalıkların ortaya çıkacağını söyledi.

Konuya ilişkin makale Daily Mail dergisinin internet sitesinde yayımlandı.
———————-
Kaynak : AA

İlgili Aramalar:
————————
insan ömrü en fazla ne kadar, ortalama yaşam süresi son yıllarda, ömür uzatmak, yaşam süresi ömrü uzatma yolları, ülkemizde ortalama yaşam süresi kaç yıl, tıp yaşam süresi uzatıyor mu, yaşam süresi 100 yıl olur mu


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Yaşam süresi 120 yıla kadar uzayacak! - -


sitemap -- sitemap

banner