Kaşar Kroket Tarifi

Kaşar kroket tarifi hem yapımı çok basit hem de gerçekten çok lezzetli bir tarif. Bu kaşarlı kroket tadına çocuklarınız da bayılacak. Yemeklerinizin yanında garnitür olarak sunabileceğiniz gibi, kahvaltıda ya da hanım toplantılarında da kaşar kroket tarifi ile çeşit oluşturabilirsiniz.

Kaşarlı kroket, kroket tarifleri içinde benim en çok tercih ettiğim ve özellikle kahvaltı için hazırladığım bir lezzettir. Kroketlerin pişirildikten sonra bekletilmeden, sıcak olarak servis yapılması çok önemlidir. Kroketi yerken içindeki erimiş kaşar peynirinin akışkan olması çok öemlidir. Kroket soğuduğu zaman içindeki peynir sertleşir ve güzel olmaz. Kaşar kroket tarifi için bu püf noktasını lütfen göz önünde bulundurunuz.

Kaşar Kroket Tarifi İçin Malzeme:

  • 500 gr. kaşar peyniri
  • 3 tane yumurta akı
  • yarım demet maydanoz
  • kızartmak için sıvı yağ
  • 2 yemek kaşığı galeta unu

Kaşar Kroket Tarifi Yapılışı:

Yarım demet maydanozu yıkayıp, ince ince doğrayın.

Kaşar peynirini rendeleyip, sonra da içine doğradığınız maydanozu ve 3 tane yumurta akını ekleyip yoğurun.

Yoğurduğunuz harçtan parçalar alıp, avucunuzla küçük toplar veya silindirler haline getirin ve galeta ununa bulayarak, kızdırdığınız sıvı yağda kızartın.

Kaşar Kroket Tarifi Afiyet olsun.

Kaşar Kroket Tarifi
Kaşar Kroket

————–

Kaşar Kroket Tarifi İçin Gelen Aramalar

evde kolay kaşar kroket yapmak, Kolay Kaşar Kroket Tarifi, Kolay kroket tarifleri, kolay kroket yapımı, kroket nasıl yapılır, pişirme yöntemleri, kahvaltılık …

.