■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Pırasa Köftesi Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Pırasa Köftesi Tarifi
Pırasa Köftesi Tarifi

Pırasa köftesi tarifi hafif, lezzetli ve çok kolay bir tarif… Pırasa yemekten hoşlanmayan çocuklarınıza pırasayı bu şekilde sunabilirsiniz. Çok seveceklerinden eminiz. Ayrıca, pırasa köftesi aperatif olarak da konuklarınıza sunabileceğiniz bir lezzet.

Pırasa, diğer yeşil sebzeler ve soğan, sarımsak gibi sağlığımıza pek çok yararı olan bir sebzedir.

Amerika ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde insanlar sağlığa olan katkılarından daha fazla yararlanabilmek için çiğ olarak meyve ya da bir atıştırmalık niyetine tüketirler. Bu toplumlarda daha bebek ve çocukken ellerine kemirmeleri için çiğ pırasa verilerek alıştırılır.

Turistik yörelerimizden birinde yıllar önce tatile gelen üç çocuklu bir Amerikan ailenin manavdan seçerek, beş tane pırasa satın alıp, hemen oracıkta üst yapraklarını soyup, çocuklarına birer tane dağıttığını ve pırasalarını yiyerek uzaklaştıklarını gördüğümde çok şaşırmıştım. Daha sonra buna farklı yerlerde çok defa rastladım.

Bazı turist ailelerle sohbet etme imkanı bulduğumuzda ve biraz da araştırma yaptığımda öğrendim ki pırasa, bağışıklık sistemini güçlendirerek kanseri önlemeden tutun da bebeklerin beyin gelişimine ve zihinsel sağlığa kadar pek çok işe yarayan bir sebze imiş. Pırasanın, içeriğindeki yüksek lif oranı ve düşük kalorisi nedeniyle diyetisyenlerin zayıflama programlarında kullanıldığını zaten biliyorsunuz.

Pırasa, pişirildiğinde de pek çok madensel tuz, vitamin ve mineral açısından değerinden kaybetmez. Ülkemizde soğanı ve sarımsağı çiğ olarak tüketme alışkanlığına sahip olsak da nedense pırasayı çiğ olarak tüketme alışkanlığımız yok. Pişirildiğinde bile birçoğumuz çocuklarımıza yedirmekte zorlanıyoruz. Aşağıda paylaştığımız pırasa köftesi tarifi sayesinde çocuklarınıza pırasa yedirebilecek ve çocuklarınızın sağlıklı beslenmesini sağlamış olacaksınız.

Pırasa Köftesi İçin Malzemeler:

 • 1 kilo pırasa
 • 250 gr kıyma
 • 1 adet yumurta
 • tuz,
 • karabiber

Pırasa Köftesini Kızartmak için:

 • 2 adet yumurta
 • 1 su bardağı mısır unu
 • mısır özü yağı

Pırasa Köftesi Yapılışı:

 1. Pırasa çok ince doğranır ve çok iyi pişene dek haşlanır.
 2. Haşlandıktan sonra iyice sıkılır sulu kalmamasına dikkat edilir.
 3. İçine yumurta, kıyma, tuz, karabiber eklenir. İyice karıştırılır. 1-2 saat buzdolabında bekletirseniz şekil vermesi daha kolay olur.
 4. Sonra elinizle ızgara köfte şekli verilir.
 5. Köftelerin tümü hazırlanınca diğer yerde 2 yumurta çırpılır. Köfteler tek tek önce yumurtaya sonra mısır ununa bulanarak, mısır özü yağında kızartılır sıcak servis yapılır.

Pırasa Köftesi Tarifi Afiyet olsun.

——————-

Pırasa Köftesi Tarifi İçin Gelen Aramalar

Pırasa Köftesi, köfte tarifleri, sebzeli köfte …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Pırasa Köftesi Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner