Renkli Patates Topları

Renkli Patates Topları
Renkli Patates Topları

Renkli patates topları tarifi, çocukların çok severek yediği, ikram sofralarının da görsel açıdan ve lezzet açısından şık görünmelerini sağlayan, hazırlanması çok kolay, pratik bir tarif.

Renkli patates topları tarifimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Bu tarifteki malzemeyle 40-45 adet tane renkli patates topu çıkıyor. Misafirlerinizin sayısına göre malzemeyi arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Renkli Patates Topları İçin Malzeme:

  • 9-10 tane orta boy patates
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 tutam tuz
  • 2 tane havuç
  • 1 demet dereotu ya da maydanoz
  • 1 küçük kırmızı lahana

Renkli Patates Topları Hazırlanması:

Patatesleri haşlayın ve kabuklarını soyun. Geniş bir kapta bir ezme aleti ile patateslerin hepsini iyice ezin ve içine 1 tutam tuz ile 2 yemek kaşığı tereyağını ilave ederek ezmeye devam edin. Patateslerin sıcaklığı ile tereyağı eriyecektir.

2 tane havucu güzelce yıkayıp soyun ve rendenin ince dişleriyle bir tabağa rendeleyin.
1 demet dereotu ya da maydanozu yıkayıp, bir tabağın içine ince ince doğrayın.
1 küçük kırmızı lahanayı da yıkayıp, rendenin ince tarafıyla başka bir tabağa rendeleyin.

Sonra önceden hazırladığınız patates püresinden cevizden daha küçük boyutta bir miktar alıp, avucunuzda top yapın. Yuvarlayıp hazırladığınız patates toplarını havuç rendesine, dereotuna, kırmızı lahana rendesine bulayıp servis tabağına yerleştirin. Bu işlemi servis tabağınızda renk renk toplar dizilip, tüm malzemeler bitene kadar tekrarlayın.

Bu renkli patates toplarını üzerine kürdan batırarak ya da küçük kek kağıtlarının içine koyarak da servis yapabilirsiniz.

Çocuklar için hazırlıyorsanız kürdan kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü çocuklar şakalaşırken kürdanla birbirlerine zarar verebilirler.

Çocuklar değil de yetişkin misafirleriniz için hazırlayacaksanız ve masanızda daha renkli bir görüntü yaratmak istiyorsanız, çeşidi arttırabilir, kırmızı pul bibere, susama, çörekotuna, anasona, kavrulmuş galeta ununa, kuru naneye bulanmış renkli toplar da hazırlayabilirsiniz.

Renkli Patates Topları Afiyet olsun.

Renkli Patates Topları
Renkli Patates Topları

————–

Renkli Patates Topları İçin Gelen Aramalar

Renkli Patates Topları Tarifi, renkli patates topları nasıl hazırlanır, ikramlık tarifler, süslü salata tarifleri,

.