■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Pastırmalı Kuru Fasulye

Yazının Tam Başlığı: Pastırmalı Kuru Fasulye
pastırmalı kuru fasulye

Pastırmalı kuru fasulye özellikle kış mevsiminde evde bakliyat sever çok olunca tüketimi de fazla olan bir yemek. Ayrıca kuru fasulye tarifinin 3 farklı pişirme şekli olur. Bizce pastırmalı kuru fasulye en hızlı bu şekilde pişirilir.

Zaman sorunu olan, çalıştığı için işten eve geç gelip, yemek pişirmek zorunda olan bayanlar bu tarif tam size göre. Öyle geceden ıslatmak falan yok. Hemen 2 dakika haşla, suyunu süz, düdüklüde 45 dakika pişir. Hepsi bu kadar. Hakikaten lezzet olarak da diğer pişirme yöntemlerinden hiç bir farkı olmuyor. Deneyin, beğeneceksiniz.

Pastırmalı Kuru Fasulye Tarifi

(Hızlı yapım şekli ile)
Toplam süre yaklaşık 1 saat 15 dakika. Kolay gelsin.

Pastırmalı Kuru Fasulye İçin Malzemeler:

 • 2,5 su bardağı kuru fasulye
 • 1 yemek kaşığı domates salçası
 • 1 yemek kaşığı biber salçası
 • 1 büyük baş kuru soğan (küçükse 2 adet)
 • 1 çay kaşığı tepeleme kırmızı toz biber
 • 1,5- 2 litre sıcak su
 • 5-6 yemek kaşık sıvı yağ
 • 200 gr. pastırma

Pastırmalı Kuru Fasulye Yapılışı:

 1. Kuru fasulyeleri ayıklayıp  yıkayın. Tencerede fasulyeleri geçecek kadar soğuk su ilave edin ve kaynamaya başlayınca 2 dakika kadar daha kaynatın ve suyunu süzün.
 2. Soğanı yemeklik doğrayın.
 3. Düdüklü tencereyi ocağa alın ve tencereye önce yağı koyun, soğanı kavurun.
 4. Ayrı bir yerde sıcak suyunuzu  hazırlayın.
 5. Salçayı da ilave edin. Beraberce 2-3 dakika kadar kavurun.
 6. Fasulyeleri, tuzunu, kırmızı biberini ilave edip, 2-3 kez daha karıştırın.
 7. Haşlanmış fasulyeleri düdüklü tencereye ilave edin.
 8. Daha sonra fasulyelerin sıcak suyunu koyun ve karıştırın. Sıcak su seviyesini; Fasulyelerin üzerine sıcak suyu kaşığı dik pozisyonda tenceredeki fasulyelere değdikten sonra, kaşık kısmının ¾ ünü geçecek şekilde su ilave ederek ayarlayabilirsiniz.
  Her zamanda Tutar. Fakat su miktarı fasulyenin cinsinde çok önemlidir.
 9. Tencerenin kapağını kapatın. Düdüğü çalana kadar orta hararetli ateşte, daha sonrasında ise kısık  ateşte 40 dakika kadar pişirin. Tencerenin kapağının havası gidince açın ve içerisine pastırmaları 3 veya 4 e bölerek ilave edin  ve suyunu kontrol edin. Eğer suyu biraz fazla ise kapağı açık vaziyette çok az daha kaynatın. Eğer suyu az ise; yeterince kaynar su ilave edip 5 dakika kadar daha pişirin. Sıcak olarak servis edin.

Pastırmalı Kuru Fasulye Afiyet olsun.

Pastırmalı Kuru Fasulye İçin Gelen Aramalar

Pastırmalı Kuru Fasulye, Kolay Yemekler, Yemek Tarifleri, Oktay Usta tarifleri, Kuru fasulye Tarifi, evde kolay yemek yapmak, pastırmalı kuru fasulye nasıl pişirilir


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Pastırmalı Kuru Fasulye - -


sitemap -- sitemap

banner