■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Zeytinyağlı Kuru Fasulye Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Zeytinyağlı Kuru Fasulye Tarifi
Zeytinyağlı Kuru Fasulye Tarifi

Zeytinyağlı kuru fasulye tarifi özellikle yaz mevsiminde soğuk olarak tüketebileceğiniz bir yemek tarifi… Beğeneceğinizi umuyoruz.

Bu arada, bakliyatların düzenli olarak beslenmemizde yer almasının ne kadar gerekli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bakliyatlardan özellikle kuru fasulyenin kırmızı ette bulunan protein miktarı kadar zengin protein içerdiğini biliyor musunuz? Sadece protein de değil, ihtiyaç duyduğumuz pek çok madensel tuz ve mineralleri kuru fasulyeden karşılayabiliriz.

Bakliyatları, vücut direncimizin daha kolay düştüğü kış mevsiminde, sağlığımızı korumak ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için sıcak yemek olarak çok fazla tüketme ihtiyacı duyarız. Bu tarifimiz, zeytinyağlı bir yemek tarifi olduğu için yaz mevsiminde de ısıtmadan, soğuk olarak rahatlıkla sofralarımıza koyabileceğimiz, hem besleyici hem de içimizi ferahlatacak bir yemektir.

Ayrıca, bu yemeğimizi, kabul günü misafirlerinize bir çeşit salata gibi de sunabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Zeytinyağlı Kuru Fasulye Malzemeleri:

 • 2 bardak kuru fasulye
 • 1 çay bardağı zeytinyağı
 • 1 adet havuç
 • 2 adet soğan
 • 3-4 diş sarmısak
 • 1 adet kuru kırmızı biber
 • Yarım kaşık domates salçası
 • Yarım demet maydanoz
 • Tuz
 • 1 kaşık şeker

Zeytinyağlı Kuru Fasulye Yapılışı:

 1. Bir tencerede zeytinyağını yemeklik doğranmış soğan ile kazınmış ve kesilmiş havuç ve kırmızı biber ile öldürün.
 2. Sonra sulandırılmış salçayı koyup, 1-2 dakika kadar bununla karıştırın.
 3. 5-6 bardak suyu koyup kaynatın.
 4. Akşamdan ıslatılmış fasulyeleri suya ilave edin.
 5. Orta hararetli ateş üstünde fasulyeler yumuşayıncaya kadar pişirin.
 6. Yumuşayınca tuzu ilave edin.
 7. Sonra ateşi kapatıp, servis tabağına alın.
 8. Kıyılmış maydanoz ile süsleyip, soğuk olarak servis edin.

Zeytinyağlı Kuru Fasulye Afiyet olsun.

————–

Zeytinyağlı Kuru Fasulye Tarifi İçin Gelen Aramalar

Ana yemekler, bakliyat, kuru fasulye, Yemek Tarifleri, Zeytinyağlı Kuru Fasulye, zeytinyağlı yemekler …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Zeytinyağlı Kuru Fasulye Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner