Pirinçli Yoğurt Çorbası

Pirinçli Yoğurt Çorbası Tarifi

Pirinçli yoğurt çorbası, her mevsim, hemen elimizin altındaki malzemeyle kolayca pişirip, soframıza getirebileceğimiz bir çorba tarifidir. Bu çorba hem çok çabuk hazırlanabilir hem de lezzetli ve besleyici olduğu için çocuklarımızın sağlıklı beslenmesinde de sık sık pirinçli yoğurt çorbası bize yardımcı olabilir. Pirinçli yoğurt çorbası herkesin sevdiği bir çorba tarifi olmakla birlikte özellikle çocuklarınız için çok besleyici bir çorba tarifi.

Ramazanda insanın canı hep değişik yemekler yemek, farklı sıcak çorbalar içmek istiyor. Bu pirinçli yoğurt çorbası çok lezzetli oluyor. Bu çorbayı özel ramazan yemeklerinde, özellikle akşam yemeklerinde, yemeklerin yanında severek yapacak ve tüketeceksiniz. Pirinçli yoğurt çorbası tarifini ben çok sık yapıyorum. Evdekiler de bu yoğurtlu pirinç çorbası tarifini severek yiyorlar.

Sitemizin yemek tarifleri kategorisinden yeni tarifleri de takip etmenizi öneriyorum. Sevdiklerinize bu çorba tarifleriyle hoş sürprizler yapın. Pirinçli Yoğurt Çorbası hazırlamak sanıldığı kadar zor değil ama emek verilerek hazırlandığı belli olan bir çorba Pirinçli Yoğurt Çorbası.

Yoğurtlu pirinç çorbası tarifini deneyin. Pişman olmayacaksınız.

Pirinçli Yoğurt Çorbası İçin Malzemeler:

  • 1 adet yumurta
  • 1/4 kahve fincanı pirinç
  • 4-5 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı un
  • tereyağ
  • 1 çay kaşığı nane
  • 1/2 çay kaşığı pul biber
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 5-6 bardak su

Pirinçli Yoğurt Çorbası Hazırlanışı:

Bu çorbayı hazırlamak için, yoğurt, yumurta, un, pirinç, tuz ve suyu tahta kaşık yardımıyla iyice karıştırın.

Daha sonra bu karışımı ocağın üzerine koyun ve orta ateşte kaynayana kadar karıştırarak pişirin. Bu çorbayı tam kıvamında pişirebilmenin püf noktası, kaynayana kadar sürekli karıştırmak ve yoğurdun kesilmesini önlemektir.

Çorbanız kaynamaya başlayınca ayrı bir kapta hazırladığınız terbiyeyi üzerine dökün ve 5-10 dakika da böyle kaynatın. Aşağıda çorbanın terbiyesini nasıl hazırlayacağınızı anlattım.

Pirinçli Yoğurt Çorbası Terbiyesi:

Tere yağını eritip üzerine nane ve pul biberini atıp karıştırınız. Eğer bu çorbayı çocuklarınız için hazırlıyorsanız, terbiyesine nane ve pul biber karıştırmayın. Çünkü, çocukların çoğu nane ve pul biber sevmiyorlar. Çocuklarınıza yedireceğiniz kadarını ayırarak geri kalanını terbiyeleyebilirsiniz.

Pirinçli Yoğurt Çorbası Afiyet olsun.

Pirinçli Yoğurt Çorbası İçin Gelen Aramalar

yoğurt çorbası, pirinçli çorba, çorba tarifleri, ramazan çorbaları, yaz çorbaları, ramazan yemekleri, pirinçli yoğurt çorbası

.
İlgili Yazılar: