Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası

Biz anneler ne yaparsak çocuklar için yapmıyor muyuz? Vitamin olsun diye çorbalarda yaratıcılık gücümüzü zorlayarak çeşit çeşit çorbalar üretebiliyoruz. İşte bu köfteli havuçlu yoğurt çorbası da bu ürettiklerimizden biri… Çok besleyici ve çocuklarınızın severek tüketeceği bir çorba…

Çocuklarımızın çoğu köfte yemeyi sever. Küçük çocuklarımızın eline bir havuç verdiğimizde hemen onu kemirmeye başlar ve uzun süre elinden bırakmak istemez. Yine pek çok çocuğun yoğurt yemeye de itirazı yoktur. Bu çorbamızda, çocuklarımız için gerekli olan protein, vitamin ve mineraller açısından zengin olan köfteyi, havucu ve yoğurdu biraraya getiriyoruz. Böylece çocuklarımız hem dengeli besleniyorlar hem de sevdikleri gıdaları tüketiyorlar.

Özellikle çocuklarımızı köfteli havuçlu yoğurt çorbası gibi doğal besinlerle beslemeli ve çocuklarımızın sağlıklı olmalarına dikkat etmeliyiz. Çocukların gelişme döneminde köfteli havuçlu yoğurt çorbası gibi gıdaları tüketmeleri anneler tarafından sağlanmalıdır.

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası İçin Malzemeler:

 •  250 gr az yağlı kıyma
 • Yarım su bardağı pirinç
 • 1 orta boy havuç
 • yeterince tuz karabiber
 • 1 adet yumurta
 • Yarım su bardağı yoğurt
 • 1 çorba kaşığı dolusu un
 • 1 tatlı kaşığı nane

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası Yapılışı:

 1. Ayıklanıp yıkanan pirinç, kıymanın tamamı karabiber ve tuz ile yoğurulur. Fındıktan biraz daha büyük toplar haline getirilir.
 2. Havuç rendelenir.
 3. Derin bir tencerede kaynamakta olan 2 lt kadar tuz ilave edilmemiş suya köfteler ve havuç rendesi atılır. 15 dakika kadar pişirilir.
 4. Başka bir kapta, yoğurt, yumurta ve un çırpılarak terbiye yapılır. Azar azar yemeğe ilave edilip 10dakika daha kaynatılır. Sıcak olarak servis yapılır.

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası Afiyet olsun.

[toggle title=”Not:”]İsteğe bağlı olarak üzerine yağda nane yakabilirsiniz ya da naneyi doğrudan çorbanın içerisine karıştırabilirsiniz. Ancak, bu çorbayı çocuklarınız için pişiriyorsanız, bazı çocuklar naneyi sevmiyorlar.[/toggle]

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası İçin Gelen Aramalar

Kolay Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası, Oktay Usta çorba tarifleri, Kolay çorba Tarifi, Kolay Çorba Yapımı, evde kolay çorba yapmak, Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası Tarifleri …

.