■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası

Yazının Tam Başlığı: Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası
Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası

Biz anneler ne yaparsak çocuklar için yapmıyor muyuz? Vitamin olsun diye çorbalarda yaratıcılık gücümüzü zorlayarak çeşit çeşit çorbalar üretebiliyoruz. İşte bu köfteli havuçlu yoğurt çorbası da bu ürettiklerimizden biri… Çok besleyici ve çocuklarınızın severek tüketeceği bir çorba…

Çocuklarımızın çoğu köfte yemeyi sever. Küçük çocuklarımızın eline bir havuç verdiğimizde hemen onu kemirmeye başlar ve uzun süre elinden bırakmak istemez. Yine pek çok çocuğun yoğurt yemeye de itirazı yoktur. Bu çorbamızda, çocuklarımız için gerekli olan protein, vitamin ve mineraller açısından zengin olan köfteyi, havucu ve yoğurdu biraraya getiriyoruz. Böylece çocuklarımız hem dengeli besleniyorlar hem de sevdikleri gıdaları tüketiyorlar.

Özellikle çocuklarımızı köfteli havuçlu yoğurt çorbası gibi doğal besinlerle beslemeli ve çocuklarımızın sağlıklı olmalarına dikkat etmeliyiz. Çocukların gelişme döneminde köfteli havuçlu yoğurt çorbası gibi gıdaları tüketmeleri anneler tarafından sağlanmalıdır.

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası İçin Malzemeler:

 •  250 gr az yağlı kıyma
 • Yarım su bardağı pirinç
 • 1 orta boy havuç
 • yeterince tuz karabiber
 • 1 adet yumurta
 • Yarım su bardağı yoğurt
 • 1 çorba kaşığı dolusu un
 • 1 tatlı kaşığı nane

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası Yapılışı:

 1. Ayıklanıp yıkanan pirinç, kıymanın tamamı karabiber ve tuz ile yoğurulur. Fındıktan biraz daha büyük toplar haline getirilir.
 2. Havuç rendelenir.
 3. Derin bir tencerede kaynamakta olan 2 lt kadar tuz ilave edilmemiş suya köfteler ve havuç rendesi atılır. 15 dakika kadar pişirilir.
 4. Başka bir kapta, yoğurt, yumurta ve un çırpılarak terbiye yapılır. Azar azar yemeğe ilave edilip 10dakika daha kaynatılır. Sıcak olarak servis yapılır.

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası Afiyet olsun.

Not:

İsteğe bağlı olarak üzerine yağda nane yakabilirsiniz ya da naneyi doğrudan çorbanın içerisine karıştırabilirsiniz. Ancak, bu çorbayı çocuklarınız için pişiriyorsanız, bazı çocuklar naneyi sevmiyorlar.

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası İçin Gelen Aramalar

Kolay Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası, Oktay Usta çorba tarifleri, Kolay çorba Tarifi, Kolay Çorba Yapımı, evde kolay çorba yapmak, Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası Tarifleri …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Köfteli Havuçlu Yoğurt Çorbası - -


sitemap -- sitemap

banner