■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Mantı Çorbası Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Mantı Çorbası Tarifi
Mantı Çorbası

Mantı çorbası tarifi tam da ramazan da besleyici ve doyurucu bir yemek tarifi diye düşündüm. Bu mantı çorbası tarifimi denemenizi tavsiye ediyorum. Bu çorbaya bazı yörelerimizde yüksük çorbası da deniyor. Belki bu isimle de duymuş olabilirsiniz.

Mantı çorbası için mantıları kendiniz önceden hazırlayabileceğiniz gibi hazır mantı da kullanabilirsiniz. Günümüzde neredeyse her yerde ev yapımı mantı bulmak mümkün.

Ben, mantıyı kendim açmak için uğraşmıyorum, çok güvendiğim bir hanıma malzemeyi kendim alarak evde yaptırıyor ve fırınlıyorum. Evimizde daima kuru mantı bulunuyor. Size de tavsiye ederim. Gelelim mantı çorbası tarifimize …

Mantı Çorbası İçin Malzemeler:

  • 1 kase mantı
  • 1 su bardağı haşlanmış nohut
  • 1/2 kahve fincanı sıvıyağ
  • 1 yemek kaşığı domates salçası
  • 1 tatlı kaşığı biber salçası
  • ( yoksa sorun değil)

  • 6 bardak kaynar su

Mantı Çorbası Üzeri İçin:

  • 1 dolu yemek kaşığı tereyağ veya margarin
  • 2 tatlı kaşığı dolusu kuru nane

Mantı Çorbası Yapılışı:

Tenceremize sıvıyağı ve salçaları alıp kokusu çıkana kadar kavuralım….
Üzerine kaynar suyu döküp kaynamasını bekleyelim…
Suyumuz kaynayınca içine mantılarımız ve haşlanmış nohutumuzu atalım ve mantılar yumuşayıncaya kadar pişirelim…..
Bu esnada 1 tane et bulyon atarsak çorbamız daha da lezzetli olacaktır….
Küçük bir tavada tereyağını eritip naneyi ekleyelim ve pişen çorbamızın üzerine dökelim…
Misler gibi mantı çorbası hazır.

Mantı Çorbası Afiyet şeker olsun….

Mantı Çorbası Tarifi İçin Gelen Aramalar

Kolay Mantı Çorbası Tarifi, Mantı Çorbası Tarifi, Oktay Usta çorba tarifleri, Kolay çorba Tarifi, Kolay Mantı Çorbası Yapımı, evde kolay Mantı Çorbası yapmak …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Mantı Çorbası Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner