■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Sütlü Mantar Çorbası

Yazının Tam Başlığı: Sütlü Mantar Çorbası
Sütlü Mantar Çorbası

Sütlü mantar çorbası, havaların soğuk olduğu günlerde sıcacık, sütlü besleyici nefis bir çorba içmek isteyenlerin ağzına layık. Kesinlikle tavsiye ederim. Afiyet olsun.

Mantar özellikle demir ve protein açısından çok zengindir. Süt de pek çoğunuzun bildiği gibi protein içeren temel gıdalarımızdan biridir. En çok sevilen ve tüketilen çorbalardan biri de kremalı mantar çorbasıdır. Ama çorbaya koyduğumuz kremadaki katkı maddeleri olmasın istiyorsak, bu mantar çorbasını krema yerine süt kullanarak pişirebiliriz.

Pek çok ünlü aşçının sütlü mantar çorbası tarifi olduğunu ve tüketenlerin de çok sevdiğini biliyor musunuz? Sizin için ünlü aşçıların sütlü mantar çorbası tariflerini teker teker inceleyip, denedik ve en çok beğendiğimiz tarifi paylaşmaya karar verdik. Bugün krema yerine süt kullanarak sütlü mantar çorbası yapmaya ne dersiniz? İşte tarifimiz;

Sütlü Mantar Çorbası İçin Malzemeler:

  • Yarım kilo mantar
  • 2 su bardağı süt
  • 6 su bardağı su
  • 3 yemek kaşığı un
  • 3 yemek kaşığı tereyağ
  • 3 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Karabiber
  • Tuz
  • Yarım limon suyu

Sütlü Mantar Çorbası Yapılışı:

Mantarlarımızı güzelce yıkıyoruz.

Tenceremizde biraz su kaynatıp, yarım limon suyu ekleyip mantarlarımızı haşlıyoruz (Hem siyah suyu gidecek hem de çorba da sert olmayacak).

Haşlanan mantarlarımızı çok küçük, küp küp doğruyoruz.

Çorba yapacağımız tenceremize 3 kaşık sıvı yağımızı koyuyoruz. 3 kaşık tereyağımızı da koyup eritiyoruz.

3 yemek kaşığı unumuzu eriyen yağlarımıza ilave edip biraz kavuruyoruz.

Suyumuz yanımızda hazır olsun. Önce 1 bardak suyumuzdan ilave edip hızlı hızlı karıştırıyoruz ki topaklaşmasın. 1 bardak daha su ilave edip iyice karıştırıp unu iyice açılmasını sağlayın. Sonra kalan suyla, sütümüzü de ilave edip kaynamasını bekliyoruz.

Haşlayıp küçük küçük doğradığımız mantarlarımızı, tuzunu da ilave edip 10-15 dk kaynatıyoruz. Çorbamız hazır, altını kapatıyoruz.

Kaselere aldığımız sütlü mantar çorbasını üzerine karabiberini serperek servis yapıyoruz.

Sütlü Mantar Çorbası Afiyet olsun.

Sütlü Mantar Çorbası

Sütlü Mantar Çorbası İçin Gelen Aramalar

sütlü mantar çorbası,kolay çorba,kolay yemekler,kolay çorba çeşitleri,sütlü mantar çorbası tarifi …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Sütlü Mantar Çorbası - -


sitemap -- sitemap

banner