■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Baharatlı Karides Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Baharatlı Karides Tarifi
Baharatlı Karides

Baharatlı Karides Tarifi baharatlı yemekler tüketmeyi sevenler için çok özel bir tarif. Karidesi bir de böyle deneyin. Beğeneceğinizi umuyoruz.

Karidesin bir deniz ürünü olduğunu, çabuk piştiği ve lezzetli olduğu için pratik ve besleyici yemekler arasında yer aldığını biliyor musunuz?

Üstelik diğer gıdalarla ve tarımsal ürünlerle kıyaslandığında deniz ürünleri hala doğallığını koruyor ve katkısız, koruyucusuz olduğunu bilerek tüketebiliyoruz. Tabii taze olduğundan emin olmak şartıyla!

Karidesi çok çeşitli biçimlerde tüketebilirsiniz. Karides salatalarınıza lezzet ve besleyicilik verirken, ayrıca tavası, ızgarası, sotesi, baharatlısı, peynirlisi ve fırında kızartması ile ana yemek ya da aperatif olarak da sofralarımızı süsler. Bu tarifimiz ana yemek olarak deneyebileceğiniz bir tarif. Kolay gelsin.

Baharatlı Karides Tarifi İçin Malzeme:

  • 12 adet iri boy karides
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 tane defne yaprağı
  • 1 demet roka
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 1 su bardağı su
  • 1 tane limon
  • 1 çay kaşığı hardal
  • 1 çay kaşığı kişniş
  • 1 çay kaşığı karabiber

Baharatlı Karides Tarifi Hazırlanışı:

Karidesleri ayıklanmış almışsanız güzelce yıkayın. Ayıklanmış değilse önce baş kısımlarını, sonra da alt kısımlarını çekerek ayıklayın ve güzelce yıkayın.

Büyük bir teflon tavaya 4 yemek kaşığı zeytinyağı koyup kızdırın ve ayıklanmış, yıkanmış, suyu süzülmüş karidesleri tavadaki zeytinyağına atın ve güzelce çevirerek karidesleri 4-5 dakika sote edin.

Karidesler çabuk pişer. Bu nedenle uzun süre ocakta tutmanıza gerek yoktur.

Sotelenen karideslerin üzerine 1 tane limonun suyu, 2 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı hardal, 2 tane defne yaprağı, 1 çay kaşığı karabiber ve 1 çay kaşığı kişniş ekleyin, tavada bir kaç sefer daha karidesleri çevirerek baharatların yayılmasını sağlayın.

1 su bardağı suyu ilave edin. 15 dakika daha pişirin ve ocağı kapatın. Piştikten sonra defne yapraklarını içinden çıkarabilirsiniz.

En son yıkayıp, ince ince doğradığınız rokayı karideslere ilave edip karıştırın. Baharatlı karides yemeğinizi sosu ile birlikte servis yapın. Baharatlı karides tarifi işte bu kadar kolay.

Baharatlı karides tarifiAfiyet olsun.

Baharatlı Karides

Baharatlı Karides Tarifi İçin Gelen Aramalar

Karides pişirmek, baharatlı karides, zeytinyağında karides, evde karides yapmak, kolay karides tarifleri, karides yemekleri, deniz ürünleri tarifi, Karides Sote, Baharatlı karides tarifi.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Baharatlı Karides Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner