■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Fırında Çipura Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Fırında Çipura Tarifi
Fırında Çipura Tarifi

Balık sevenler bizce bu fırında çipura tarifi kesinlikle denemeli.

Çipura balığı Ege ve Akdeniz’de bol bulunan bir balık türüdür. Ege bölgesi halkı bu balığa “çupra” der. Balık çiftliklerinde de üretimi yapılan çipura balığı dengeli yağ oranı ve lezzetli oluşu nedeniyle çok tercih edilen balık türlerinden biridir. Deniz çipurası daha lezzetlidir. Çipura iri bir balık olduğu için bir tanesi bir kişiyi rahat doyurur.

Çipura balığını her şekilde pişirebilirsiniz. Çipuranın tavası ve ızgarası da güzel olur ama tencerede buğulama şeklinde ya da fırında kendi suyunu kaybetmeden ağır ağır pişirildiğinde çok daha lezzetli olur. İşte size, güzel bir fırında çipura tarifi…

Fırında Çipura Malzemeleri:

( 8 kişilik )

  • 8 tane çipura
  • 4 tane patates
  • 3 tane domates
  • 2 tane dilimlenmiş limon
  • 2 tane kuru soğan
  • 6 tane çarliston biber
  • Tuz ve sıvı yağ
  • Yeşillikler

Fırında Çipura Tarifi

İlk olarak fırın tepsisini güzelce yağlayıp üstüne yuvarlak kesilmiş olan patatesleri yerleştiriyoruz. Patateslerin üstüne ise balıkları üzerine bıçak ile çizik atarak koyuyoruz. Balıkların üstüne domatesleri kesip koyuyoruz, biber, limon ve soğanları da serptikten sonra üzerine alüminyum folyo kapatıp, 180°C sıcaklıktaki fırında 30 dakika kadar pişiriyoruz. Sonra alüminyum folyoyu açıp, balıklar iyice kızarana dek pişiriyoruz.

Fırında Çipura Afiyet olsun.

————–

Fırında Çipura Tarifi İçin Gelen Aramalar

Fırında Balık, balık nasıl pişirilir, balık pişirme yöntemleri, balık fırın, fırında çipura balığı …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Fırında Çipura Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner