■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Fırında Uskumru Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Fırında Uskumru Tarifi
Fırında Uskumru Tarifi

Fırında Uskumru tarifimizi çok kolay hazırlayacak ve oldukça lezzetli bulacaksınız. Zaman sorunu olan bayanlar, özel misafirleriniz için özel bir tarif fırında uskumru tarifi.

Uskumru, Omega 3 (EPA-DHA) açısından zengin ve çok lezzetli bir deniz yani tuzlu su balığıdır. Türkiye’nin denizlerinde de özellikle Marmara Denizi’nde bulunmaktadır. Türkiye’de uskumru balığı halk tarafından lezzetli olduğu için tercih edilen bir balık türüdür. Bizim denizlerimizden tutulan uskumru balığının, denizlerimiz sıcak olduğu için yağ oranı daha düşüktür. Bir de lezzetli bir balık oluşu talebi arttırdığı için son yıllarda iç denizlerimizde uskumru balığı miktarında azalma olmuştur.

Ülkemizin Uskumru balığı ihtiyacını karşılamak için Norveç’ten dondurulmuş olarak bu balık ihraç edilmekte ve iç pazarda oldukça rağbet görmektedir. Norveç’ten gelen uskumru cinsi balıklar soğuk denizlerde yetiştikleri için yağ oranı daha yüksek ve daha lezzetli balıklardır. Bu balık pulsuz yapısıyla kolyoz cinsi balığa çok benzer ve çoğu kez karıştırılır. Uskumrunun en lezzetli olduğu dönem kış aylarıdır. Çünkü kış aylarında balığın yararlı yağ oranı daha yüksektir.

Fırında Uskumru Pişirmek

Fırında uskumru, balık pişirme yöntemleri içinde sağlığımıza en uygunudur. Uskumru yağlı bir balık olduğu için, az yağ kullanılarak, eviniz balık kokmadan, kendi suyunda pişen, yumuşacık etli, lezzetli bir balık ziyafeti düzenleyebilirsiniz. Bu balığı tavada kızartarak, ızgarada ya da tencerede buğulama olarak da pişirebilirsiniz. Ama, fırında uskumru bu pişirme yöntemlerinden daha sağlıklı, iyi ve lezzetli pişirme yöntemidir. Denediğinizde sizin de aynı fikirde olacağınızı düşünüyorum.

Haydi şimdi fırında uskumru yapmaya başlayalım.

Fırında Uskumru İçin Malzeme:

 • 1 kilo İçi temizlenmiş Uskumru
 • 1 adet büyük kuru soğan
 • 1 adet limon
 • yarım çay kaşığı karabiber(varsa 6-8 adet tane karabiber)
 • tuz
 • yarım su bardağı su
 • yarım tatlı kaşığı salça
 • 3 diş sarımsak
 • 1 çorba kaşığı tereyağ ya da margarin (tercih etmezseniz: zeytin yağı biraz kullanabilirsiniz.)
 • Varsa 3-4 defne yaprağı

fırında uskumru

Fırında Uskumru Yapılışı:

 1. Balıkları yıkayıp, süzüldükten sonra içlerini biraz tuzlayın.
 2. Tepsiye dizin. Balıkların üzerine 3-4 çizik atın.
 3. Soğanları ince halkalar şeklinde doğrayın ve balıkların üzerine dizin.
 4. Limonu da yuvarlak dilimler halinde doğradıktan sonra balıkların üzerine dizin.
 5. Üzerine tuz ve karabiber dökün.
 6. Sarımsakları ikiye bölüp tepsiye serpiştirin. (balıkların içine de koyabilirsiniz.)
 7. Balıkların üzerine ufak parçacıklar halinde tereyağını yerleştirin.
 8. Salçayı suda eritin. Bu karışımı balıkların üzerine dökün.
 9. Tepsiyi hava almayacak şekilde alüminyum folyo ile kapatın.
 10. Önceden ısıtılmış 200 derece fırında önce 40-45 dakika, sonra da folyoyu üzerinden alarak 15 dakika kadar daha fırınlayın. Böylece pişmiş olan balıkların üstlerinin de biraz kızarmasını sağlarsınız.

Fırında Uskumru Afiyet olsun.

Fırında Uskumru İçin Gelen Aramalar

Uskumru nasıl pişirilir, Uskumru balığı, fırında balık pişirmek, balık yemekleri, fırında uskumru.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Fırında Uskumru Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner