■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Sarımsaklı Karides Sote

Yazının Tam Başlığı: Sarımsaklı Karides Sote

Sarımsaklı karides sote harika bir lezzet, üstelik kolayca hazırlanıyor. Bu sarımsaklı karides sote tarifini hemen denemeli ve özel misafirleriniz için hazırlayıp servis etmelisiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Sarımsaklı Karides Sote

  • 1 kg. irice karides
  • 4-5 yemek kaşığı tereyağı
  • 5-6 dişi sarımsak
  • 1 tatlı kaşığı toz kırmızı biber
  • 1 tutam tuz

Sarımsaklı Karides Sote Yapılışı

Karidesleri ayıklayın ve güzelce yıkayın. Karidesleri balık halinden alacaksanız sizin için ayıklamalarını isteyebilirsiniz.

Yıkadığınız ayıklanmış karidesleri 1 litre suda 5-6 dakika kadar haşlayıp suyunu süzün.

Sarımsakları soyup, iri iri doğrayın. Yapışmayan, teflon bir tavaya 4-5 yemek kaşığı tereyağını koyup kızdırın ve irice doğradığınız sarımsakları tavaya atıp pembeleştirin.

Haşlanma suyu iyice süzülmüş olan karidesleri tavaya alın. Yüksek ateşte, tavayı sallayarak karidesleri 4-5 dakika pişirin.

Karides çabuk pişer. 5 dakika sonra pişip pişmediğini kontrol ettikten sonra, pişmişse 1 tatlı kaşığı toz kırmızı biber ekleyin ve bir dakika daha karidesleri yağda çevirip, ocağı kapatın.

En son tuzunu ilave edin ve soğutmadan hemen servis yapın.

sarımsaklı karides soteAfiyet olsun.

Sarımsaklı Karides Sote İçin Gelen Aramalar

Karides pişirmek, sarımsaklı karides, tereyağında karides, evde karides yapmak, kolay karides tarifleri, deniz ürünleri tarifi, Sarımsaklı Karides Sote.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Sarımsaklı Karides Sote - -


sitemap -- sitemap

banner