■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Tavada Balık Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Tavada Balık Tarifi
Tavada Balık Pişirmek

Basit bir tavada balık tarifi daha… Gerçekten çok lezzetli…

Küçük balıklardan hamsi ve istavrit tavada balık pişirmeye uygun balık türleridir. Biz bu tavada balık tarifimizde istavrit balığı kullandık. Balık pişirirken mısır unu yerine normal buğday unu da kullanabilirsiniz. Ama tavada balık pişirirken mısır ununun lezzeti daha çok yakışıyor.

Tavada Balık İçin Malzemeler:

  • 1 Kg hamsi ya da istavrit
  • 1 tabak mısır unu
  • Bir miktar sıvı yağ

Tavada Balık Nasıl Pişirilir?

Balıkları pişireceğiniz tavanın içerisine 1 çay bardağı kadar sıvıyağ ekleyin. Bir çay bardağı sıvıyağın az geldiğini düşünüyorsanız, yağ miktarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Yağı tavaya koyduktan sonra tavanın altını yakın ve yağın iyice ısınıp kızmasını bekleyin. Balıkları tavaya koymadan önce yağınızın kızgın olması çok önemli. Yağ tam ısınmadan balıkları tavaya alırsanız, balıklar güzel kızarmaz ve yağ emerler.

Bu sırada balıklarınızı tuzlayın ve mısır ununa bulayın.

Mısır ununa bulanmış balıkları kızgın yağ bulunan tavanıza düzgünce sıralayarak yerleştirin. Balıkların üzeri eşit miktarda kızarana kadar pişirin.

Sonra bir kapak yardımıyla balıkları tavada ters çevirin ve diğer taraflarınında iyice kızarmasını sağlayın. Bu aşamada balıkları çok yüksek ateşte değil de orta ateşte yavaşça pişirmelisiniz. Balıklarınızın tüm yağını bırakarak kurumaları lezzetsiz olmalarına neden olur.

Tavada Balık Nasıl Servis Edilir?

Pişen balıkları servis tabağına alıp, üzerine birkaç damla limon damlatabilirsiniz, limon balıklara hoş bir lezzet veriyor. Tabii taze limon kullanmanızı öneririz. hazır konsantre limon soslarını koruyucu katkı maddesi içerdikleri için sağlığınız açısından tavsiye etmiyoruz.

Tavada balık yanında başka bir yemek yapmanıza gerek yoktur. Balığın yanında olmazsa olmaz diyebileceğimiz roka, maydonoz, marul gibi bol yeşillik, taze soğan ve belki domatestir. Bunların hepsini kariştirip, büyükçe bir kaseye bol miktarda salata da yapabilir, balığınızı salata ile servis edebilirsiniz.

Tavada Balık Afiyet olsun.

————–

Tavada Balık İçin Gelen Aramalar

Tavada Balık, balık nasıl pişirilir, balık pişirme yöntemleri, balık tava …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Tavada Balık Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner