■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Tereyağında Karides Tava

Yazının Tam Başlığı: Tereyağında Karides Tava

Tereyağında karides tava harika bir lezzet, üstelik kolayca hazırlanıyor. Bu tereyağında karides tava tarifini hemen denemeli ve özel misafirleriniz için hazırlayıp servis etmelisiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Tereyağında Karides Tava İçin Malzeme:

  • Yarım kg. iri boy Karides
  • 2-3 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 büyük diş sarımsak
  • 1 tutam toz kırmızı biber
  • 1 tutam pul biber
  • 1 tutam tuz

Tereyağında Karides Tava Yapılışı:

Tereyağında karides tava için öncelikle karidesleri ayıklayıp, yıkayın.

“Peki karides nasıl ayıklanır, karidesin kabuklarını nasıl soyacağım” diye soranlar varsa aranızda kısaca açıklayalım.

ilk olarak karidesin baş kısmını tutup çekerek gövdesinden ayıracaksınız. Sonra gövdenin üzerindeki ince kabukları elinizle kolayca çekip kopararak soyabilirsiniz. Bu gövde soyma işlemine ayaklarından tutup çekerek başlarsanız, ayakların gövdeyle birleştiği yerlerdeki boğumlardan tutarak kabuğu daha kolay soyabilirsiniz.

Sonra kuyruk kısmını çekerek koparın. Son olarak, Sırt kısmındaki ipliğe benzeyen kısmın çekip çıkarılması gerekir. Bunun için tamamen kabuklarından arındırdığınız jumbo yani en büyük boy karideslerinizin sırtını bir bıçakla boydan yararak o ipliğe benzeyen kısma ulaşmalısınız. Bu kısım, küçük boy halk arasında çimçim dediğimiz karideslerde çok gelişmediğinden belirgin değildir ve onlarda çıkarmasanız da olabilir. Ancak büyük boy karideslerde mutlaka temizlenmelidir. Yoksa yemeğinizin o bölümünün tadı hoş olmaz.

Ayıklanmış karidesleri bol suyla iyice yıkayın ve önceden kaynatılmış su dolu bir tencerede en fazla 5 dakika boyunca haşlayın. haşlama süresini uzun tutmayın, karides çabuk pişer ve dağılır. Haşlanırken renkleri beyaza dönünce pişmiş demektir.

Karidesler haşlandıktan sonra teflon bir tavada tereyağını eritip haşlanan karidesleri tavaya atın.

Daha sonra doğranmış sarımsak, toz kırmızı biber, pul biber ve tuzu karideslere ekleyin.

Kısa bir süre malzemeler birbirine karışana kadar ocak üzerinde tahta bir kaşıkla çevirerek pişirin.

Tereyağında karides tava servise hazır.

İsterseniz roka ya da maydanoz doğrayıp, servis ederken üzerine serpiştirebilirsiniz.

Sıcak olarak servis edin.

Tereyağında Karides Tava Afiyet olsun.

Tereyağında Karides Tava Tarifi

Not: Tereyağında Karides Tava tarifimizi evde yaparken, kendi damak zevkinize göre, lezzeti size daha uygun hale getirecek değişiklikler veya eklemeler de yapabilirsiniz.

Tereyağında karides tava tarifimizin yanı sıra Baharatlı Karides Tarifi,
Sarımsaklı Karides Sote ve Karides salatası tariflerimizi de incelemenizi öneririz.

Püf Noktası: Tereyağında karides tava mutlaka sıcak olarak servis edilmelidir.

——————————————-

Tereyağında Karides Tava İçin Gelen Aramalar

Sarımsaklı Karides tava, karides pişirmek, sarımsaklı karides, tereyağında karides, evde karides yapmak, kolay karides tarifleri, deniz ürünleri tarifi, Tereyağında Karides Tava


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Tereyağında Karides Tava - -


sitemap -- sitemap

banner