■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Fırında Fasulye Graten

Yazının Tam Başlığı: Fırında Fasulye Graten
Fırında Diyet Fasulye Graten

Düşük kalorili diyet yemeklerinden olan fırında fasulye graten hoşunuza gidecek.

Bilmeyenler için graten nedir? Kısaca açıklayalım. Graten; Fransızca’dan dilimize geçmiş bir kelimedir. Ön pişirilmesi yapılmış bir yemeğin üstünün beşamel sos, peynir, patates püresi, yumurta ya da galeta unu ile kaplanarak fırınlanması sonucu yemeğin üzerinde kızarmış bir kabuk oluşur. İşte bu, Fransızca’da kabuk, kabuklu, kaplanmış anlamına gelen yemeğin son pişirme işlemine graten denir. Yani basitçe tanımlayacak olursak, tüm pişirildikten sonra kaplanarak fırında kızartılan yemeklere graten denir.

Pek çok fırın yemeği pişirmenin son 10 dakikalık kısmında üzerine kaplanan peynir ya da başka bir malzemeyle tekrar fırına verilip kızartılınca çok lezzetli gratenli yemek haline gelir. Sitemizin yemek tarifleri kategorisinde kabak graten, sebze graten, patates graten, biber graten ve daha pek çok graten tarifini bulabilirsiniz. Ayrıca siz de bu tariflerimizden yola çıkarak kendi graten tariflerinizi yaratabilirsiniz.

Fırında diyet fasulye yemeğinizi peynirle kaplayıp, fırınlarsanız çok lezzetli bir fırında fasulye graten yemeği hazırlamış olursunuz.

Fırında Fasulye Graten

Kalori Değeri: 220 kalori
Hazırlama süresi: 20 dakika
Pişirme süresi: 10 dakika
Servis Önerisi: 2 kişilik

Fırında Fasulye Graten İçin Gerekli Malzemeler:

 • 300 gr taze fasulye
 • 1 su bardağı rendelenmiş kaşarpeyniri (100 gr)
 • 50 gr dil peyniri
 • 2 diş sarımsak
 • 1 çorba kaşığı tereyağı (30 gr)
 • Tuz, kırmızı pulbiber

Fırında Fasulye Graten Hazırlanışı:

 1. Fasulyeyi temizleyin.
 2. Tuzlu suda 10 dakika haşlayıp süzün.
 3. Sarımsakları soyup kıyın.
 4. Bir tencerede tereyağını eritin.
 5. Sarımsak ve fasulyeyi ilave edip orta ateşte 2-3 dakika soteleyin.
 6. Fasulyeyi fırın kabına alın.
 7. Üzerine dil peyniri ve kaşar peynirini ilave edip pul biber serpin.
 8. Önceden ısıtılmış 200 dereceye ayarlı fırında peynir eriyinceye kadar pişirin.
 9. Sıcak olarak servis yapın.

Fırında Fasulye Graten Afiyet olsun.

————–

Fırında Fasulye Graten İçin Gelen Aramalar

Fırın yemekleri, diyet yemekleri, fırında diyet fasulye, Fırında Fasulye Graten, graten, graten tarifleri …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Fırında Fasulye Graten - -


sitemap -- sitemap

banner