■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Arnavut Ciğeri

Yazının Tam Başlığı: Arnavut Ciğeri
Arnavut Ciğeri Tarifi

Arnavut ciğeri yemeğinin yapılışını gözünüzde büyütmeyin. Herkesin kolaylıkla yapabileceği besleyici bir Arnavut ciğeri tarifi veriyoruz. Beğeneceksiniz.

Ciğer, hayvansal bir besin kaynağı olup, besin değeri oldukça yüksek olan ve sağlığımız için çok yararlı bir gıdadır. Burada bahsedilen hayvansal gıdalardan olan karaciğerdir. Vücudumuzun A vitamini ve protein ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan ciğer, içeriğindeki riboflavinin yardımıyla cilt ve göz sağlığımızı da koruyucu etki gösterir. Ciğerde insan sağlığı için gerekli olan A vitamini, B vitamin türevleri, demir, çinko, magnezyum, selenyum ve daha pekçok vitamin ve mineral vardır. Hayvansal yağ oranı kırmızı etle kıyaslandığında çok düşüktür. Büyükbaş hayvanlardan sığır ve dana ciğeri, küçükbaş hayvanlardan kuzu ciğeri, kümes hayvanlarından tavuk ve kaz ciğeri en çok ve yaygın olarak kullanılan besin kaynaklarıdır.

Düzenli olarak haftada bir ciğer tüketen kişilerde, ciğer, metabolizmayı düzenlediği için bağışıklık sistemi daha güçlü olur, hücre yenilenmesi, kan hücrelerinin sayısının artması, kalp krizi ve felç riskinin azalması, kolestrolün düzenli olması, beyin ve sinir sisteminin sağlıklı olması ve anemi oluşumunun engellenmesi gibi saymakla bitmeyecek yararlar sağlar.

Şimdi, sağlığımıza bunca yararı olan bu besini kolayca ve sağlıklı bir şekilde pişirip, keyifle tüketebileceğiniz bir tarif verelim. Aşağıdaki Arnavut ciğeri tarifimizi beğeneceğinizi umuyoruz.

Arnavut Ciğeri İçin Malzeme

 • Yarım kilo kuşbaşı doğranmış dana ciğeri
 • 2 adet patates
 • 5-6 kaşık un
 • tuz
 • 1 adet kuru soğan 5-6 dal maydanoz
 • sumak
 • sıvıyağ (kızartmak için)

Arnavut Ciğeri Yapılışı:

 1. Patatesleri soyun, yıkayın ve küp küp şeklinde doğrayın.
 2. Ciğeri soğuk suda 3-4 kez yıkayın ve süzgeçte suyu iyice süzülene kadar bekletin.
 3. Eğer doğranmamış aldıysanız, suyu iyice süzülen ciğeri de küp küp şeklinde kuşbaşı doğrayın.
 4. Bu arada kızartma tenceresine sıvıyağı kızdırmak üzere koyun.
 5. Önce patatesleri kızartın.
 6. Sonra ciğerin yarısını unlayın, fazla unları silkeleyin ve kızgın yağın içine salın.
 7. Arada karıştırın. Ciğer 5-10 dakikada pişecektir.
 8. Dikkat edin ciğerleri iyice kurutmayın. Çünkü ciğer çok çabuk pişer ve fazla pişince sert, lastik gibi olur.
 9. Sonra ciğerin diğer yarısını da unlayın, fazla unları silkeleyin ve kızgın yağın içine salın.
 10. 2-3 kez karıştırdıktan sonra ciğerler kızarınca yağdan alın.
 11. Patates ve ciğerleri bir tabakta karıştırın.
 12. Soğanı piyazlık doğrayın.
 13. Servis tabağının zeminine maydanoz ve sumakla döşeyin.
 14. Üzerine patatesli ciğeri ilave edin.
 15. Arnavut ciğeri servise hazır.

Arnavut Ciğeri Afiyet olsun.

Arnavut Ciğeri Tarifi

Arnavut Ciğeri

Arnavut Ciğeri İçin Gelen Aramalar

Ciğer nasıl pişirilir, Arnavut Ciğeri, ciğer kavurma, yöresel yemekler, arnavut cigeri yapmak.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Arnavut Ciğeri - -


sitemap -- sitemap

banner