Un Kurabiyesi Tarifi

Un Kurabiyesi Tarifi

Bu un kurabiyesi tarifi, hemen her ev hanımının mutlaka bilmesi gereken bir tarif. Un kurabiyesi besin değeri yüksek ve sağlıklı bir gıda olması nedeniyle zaten çocuklarımız için sık sık yapıp evde bulundurmamız gereken bir tür kurabiyedir.

Daha önce un kurabiyesi yapmamış olanlar hiç acemilik çekmeyeceksiniz. Bu tarif ilk yapışınızda bile çok güzel olacak. Un kurabiyesi yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey fırında kalma süresi…

Un Kurabiyesi Tarifi İçin Malzemeler:

  • 1 paket margarin veya tereyağı
  • 1 kahve fincanı sıvı yağ
  • 3 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 4 yemek kaşığı buğday nişastası
  • 4,5 – 5 su bardağı un (Alabildiği kadar)
  • 1 çay bardağı pudra şekeri (Üzeri için)

Un Kurabiyesi Hazırlanması:

Oda sıcaklığında bekletilerek yumuşatılmış 1 paket margarin veya tereyağını, 1 kahve fincanı sıvı yağ ve 3 yemek kaşığı pudra şekeri ile krema kıvamına gelene kadar çırpın.

4 yemek kaşığı buğday nişastası ve 4,5 – 5 su bardağı unu ekleyerek hamuru yoğurun.

Daha sonra hamurdan uygun büyüklükte parçalar koparıp rulo haline getirin ve bıçakla verev şekilde kesin.

Kestiğiniz herbir parçanın üzerine bıçakla 2 – 3 çizik atın. İsterseniz ceviz büyüklüğünde yuvarlak toplar halinde de yapabilirsiniz.

Kurabiyelerinizi çok sıkışık olmayacak şekilde fırın tepsisine dizin ve 160°C’ye ayarlanarak önceden ısıtılmış fırında 15 – 20 dakika beyaz kalacak şekilde pişirin.

Fırından çıkarınca pudra şekerine bulayın.

Un Kurabiyesi Afiyet olsun.

Un Kurabiyesi
Un Kurabiyesi

————–

Un Kurabiyesi Tarifi İçin Gelen Aramalar

evde kolay un kurabiyesi yapmak, Kolay kurabiye tarifi, Kolay kurabiye tarifleri, kolay kurabiye yapımı, un kurabiyesi nasıl yapılır …

.