■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Otlu Spaghetti (Çubuk) Makarna Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Otlu Spaghetti (Çubuk) Makarna Tarifi

İtalyanlar dünya çapında özellikle makarna çeşitleri ve pizzaları ile ün yapmış bir millet. Durum böyle olunca biz de İtalyan mutfağından kolay ve lezzetli bir makarna tarifi daha paylaşalım dedik. Otlu Spaghetti (Çubuk) makarna tarifi…

Bu otlu spaghetti tarifini İtalyan bir aşçımızdan alıp denedik ve çok beğendik. Sizin de beğeneceğinizi umuyoruz. Burada otlu derken makarnamızın sosunda kullandığımız mercanköşk ve maydanoz kastediliyor.

Mercan köşk, bazı yörelerimizde Güveyotu ya da Keklikotu olarak da bilinen, tazesinin görünümü naneyi, tadı da kekik otunu andıran aromalı bir bitkidir. Mercan köşk çayının sinirleri yatıştırdığı ve strese iyi geldiği bilinmektedir. Biz tarifimizde kuru mercan köşk kullandık. Siz tazesini de kullanabilirsiniz. Tarifimize geçmeden önce gereken malzemeyi sıralayalım.

Otlu Spaghetti (Çubuk) Makarna İçin Malzemeler:

  • 1 Paket Spaghetti(çubuk)Makarna 500 gr
  • 2 Yemek kaşığı sıvıyağ
  • 1 Yemek kaşığı Zeytinyağı
  • 2 Yemek kaşığı Kuru Mercanköşk
  • 2 Yemek kaşığı Maydanoz
  • 2 Yemek kaşığı Balsamik sirke
  • 2 Yemek kaşığı Portakal suyu
  • 3 Diş sarımsak
  • Karabiber
  • Tuz

Otlu Spaghetti (Çubuk) Makarna Yapılışı:

Makarnanızı haşlamak için tencereye su, 2 kaşık sıvıyağ ve tuz ekleyerek kaynamaya bırakın. Kaynayan makarna suyuna spaghetti (çubuk) makarnanızı kırmadan ilave edin. 14-16 dakika haşlanan makarnanın suyunu süzün. Soğuk sudan geçirip hamurlaşmasını önleyin. Lütfen uzun süre suyun altında tutup da makarnayı çok soğutmayın.

Orta boy bir tavada mercanköşk, balsamik sirke, doğranmış maydanoz, portakal suyu, sarımsak, zeytinyağı, tuz ve karabiberi harmanlayın ve kaynama noktasına kadar ısıtın. Kaynama noktasına gelince ateşten alın ve 5 dakika dinlendirin. Hazırladığınız makarna sosunu makarnanızın üzerinde gezdirip karıştırın. Şimdi Otlu Spaghetti makarnanız servise hazır. Sıcak servis yapın.

Otlu Spaghetti Afiyet olsun.

NOT: Otlu Spaghetti tarifimizi evde yaparken, kendi damak zevkinize göre, lezzeti size daha uygun hale getirecek değişiklikler veya eklemeler de yapabilirsiniz.

————–

Otlu Spaghetti (Çubuk) Makarna Tarifi İçin Gelen Aramalar

Makarna tarifi, çubuk makarna, spagetti, soslu makarna tarifi, mercanköşk neye iyi gelir


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Otlu Spaghetti (Çubuk) Makarna Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner