■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Patlıcanlı Biber Borani

Yazının Tam Başlığı: Patlıcanlı Biber Borani

Patlıcanlı Biber Borani

.

Patlıcanlı Biber Borani İçin Gerekli Malzemeler:

  • 3 tane patlıcan
  • 3 tane sivri biber
  • 5 tane domates
  • 1 su bardağı sıvı yağ (kızartmak için)
  • 1 su bardağı yoğurt (yaklaşık 200 gr.)
  • 3 yemek kaşığı ince kıyılmış maydanoz
  • 3 diş sarımsak
  • 1 tutam tuz
  • 1 tutam pul biber (isteğe bağlı)

.

Patlıcanlı Biber Borani Yapılışı:

Patlıcanlı biber borani hazırlanırken önce patlıcanlar yıkanıp, yol yol olacak şekilde soyulur. Küçük küpler halinde doğranır ve tuzlu suda yarım saat kadar bekletilir. Patlıcanlar tuzlu sudan alınıp, yıkandıktan sonra az şekerli suda 10 dakika bekletilerek acısı giderilir. Domatesler küp küp, biberler de küçük küçük doğranır.

Bir tencereye 1 su bardağı sıvı yağ koyularak kızdırılır. Bu yağın içinde önce biberler, sonra patlıcanlar ve en son da domatesler kızartılır. Bir su bardağı yoğurt çırpılarak, içine sarımsak rendelenir.

Kızartma servis tabağına alınırken, önce patlıcanlar, sonra biberler ve en üste de domatesler gelecek şekilde sıralanır. Kızartmaların üzerine yoğurt gezdirilir. İnce ince kıyılmış maydanozla süslenir. Pul biber de serpilebilir. Patlıcanlı Biber Borani hazır.
Afiyet olsun.
.

Patlıcanlı Biber Borani İle İlgili Aramalar

Patlıcanlı Biber Borani, borani, borani tarifi, borani yapımı, patlıcanlı borani, biber borani, borani tarifleri, evde borani yapmak…Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Patlıcanlı Biber Borani - -


sitemap -- sitemap

banner