■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Fırında Tavuk Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Fırında Tavuk Tarifi
Fırında Tavuk Tarifi

Özel davetlerimizde, aile yemeklerimizde, yılbaşı eğlenceleri için hazırladığımız yemeklerde parçalanmadan, bütün olarak pişirilmiş fırında tavuk olmazsa olmazımızdır. Masanın ortasına şöyle nar gibi kızarmış fırında tavuk yerleştirdik mi o harika kokusuyla sofraya oturan herkesin iştahı açılır.

Tavuk, beyaz etin sağlığa yararları daha fazla olduğu için kırmızı ete kıyasla daha çok tüketiliyor. Çünkü, kırmızı etin yararlarının yanı sıra daha pahalı olması, çok tüketilirse kolestrol ve tansiyon sorunu yaratma gibi özelliği de var. Tavuk, hem ekonomik hem de daha sağlıklı olduğu için haftada en az iki defa tüketilmesi gereken temel gıdalardan biridir.

Son zamanlarda ticari kazanç kaygısıyla, tavuk çiftliklerinde kısa zamanda bazı ilaçlar ve hormonlarla hızlı üretilip, kesimi yapılan tavukların sağlık açısından olumsuz etkileri olabileceği konuşuluyor. Bu nedenle tavuk alırken, mutlaka güvendiğiniz markaların ürünlerini almaya özen göstermenizi öneririz. Bulabiliyorsanız halk arasında “gezen tavuk” diye tanımlanan köy tavuğunu alıp, tüketin.

Tavuk tek başına pişirilmesinin yanı sıra, pek çok yemeğimizin de içinde yer alarak, yemeklerimize lezzet verir. Protein açısından zengin bir gıda olduğu için çocuklarımızın beslenmesinde önemli yeri vardır. Tavuğu önceden az suda hafifçe haşladıktan sonra fırına vererek kızartabileceğiniz gibi, çiğ olarak da fırına atıp pişirebilirsiniz. Biz bu tarifimizde çiğ olarak fırın kabında pişirdik.

Fırında Tavuk Tarifi Malzemeleri:

  • 1 adet tavuk
  • 2 yemek k. zeytinyağı
  • 1 tane soğan
  • 1 küçük parça limon
  • 1 çay kaşığı rende limon
  • Birer çay kaşığı: Tuz, karabiber, sarımsak tozu, kırmızı biber

Fırında Tavuk Tarifi Yapılışı:

İlk olarak tavuğun içerisi güzelce temizlenir, yıkanarak havlu ile durulanır. Ardından tavuğun içerisine 1 tane kuru soğan ve bir parça limon koyulur ve kanatları geriye doğru toplanır. Tavuğun her yanına zeytinyağı sürülür. Farklı bir tabağın içerisinde limon rendesi ve baharatlar güzelce karıştırılır ve tavuğa iyice sürülür. Tavuk fırın kabına içerisine konulur ve 180 derecelik fırında üstü kapanmadan yaklaşık olarak 2 saat kadar pişirilir.

Fırında Tavuk Tarifi Afiyet olsun.

Fırında Tavuk Tarifi

————–

Fırında Tavuk Tarifi İçin Gelen Aramalar

Fırında Tavuk, tavuk nasıl pişirilir, tavuk pişirme yöntemleri, tavuk fırın, fırında tavuk tarifi …


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Fırında Tavuk Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner