■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Taze Fasulye Pilâkisi

Yazının Tam Başlığı: Taze Fasulye Pilâkisi
taze-fasulye-tarifi-ailecesaglik.com

Taze Fasulye Pilâkisi Tarifi:

Her yemeği mevsiminde yapmak, en iyisi. Taze fasulye sebzesinin bol bulunduğu aylarda da bu besleyici yiyeceği çeşitli şekillerde değerlendirmek gerekiyor.

Hele havuç ve kereviz gibi besin değeri yüksek başka sebzeler de işin içine gireceği için, tavsiyeye değer, güzel ve nefis bir yemek ortaya çıkacaktır.

Taze Fasulye Pilâkisi yapmak için gerekli malzeme:

220 gr. Taze fasulye,
15 gr. Kereviz,
20 gr. Havuç,
60 gr. Domates,
20 ml. Ayçiçek yağı,
5 gr. Maydanoz,
4 gr Un,
2 gr Tuz.

Taze Fasulye Pilâkisi Besin Değeri:

100 gr. pilakide:
Protein-2.48 gr.,
Yağ-8.24 gr.,
Karbonhidrat-6.64 gr.,
Kalori-114.

Taze Fasulye Pilâkisi Hazırlanışı:

Uzun şeritler halinde doğranmış taze fasulye tuzlu suda kaynatılmaya başlanır. Küp küp doğran­mış havuç ve kereviz de buna eklenerek, yumuşayana kadar kaynatılır. Kaynadıktan son­ra iri doğranmış domatesler eklenir. Karışım tavaya boşaltılır ve üstüne yağ ve soğuk su ile sulandırılmış un dökülür. Üzerine limon dilimleri de döşenenerek, orta ateşte fırınlanır. Üstüne ince kıyılmış maydanoz serpilip, soğuk olarak servis edilir.

———————–

NOT:
Sitemizdeki bu ilk yemek tarifi; yemek tariflerini “gram” ölçüsü ile veren internet sitelerinin hatırı için yazılmıştır. Bu tarife bakarak, bu yemeği yapmanız pek kolay olmayacağı için, sitemizde bundan sonraki bütün yemek tarifleri, “bardak”, “kaşık” ölçüleriyle verilecektir.

.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, taze fasulye pilaki, taze fasulye piyazi, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Taze Fasulye Pilâkisi - -


3 Yorum

 1. Şebnem

  07 Ocak 2014 at 19:15

  Yeşil fasulye pilaki tarifi için teşekkür ederim. Taze fasulye pilaki yemeğimi sizin tarifinize göre yaptım, nefis bir taze fasulye pilaki yemeği oldu. Ama sitenizin yemek tarifleri bölümünü biraz daha geliştirmenizi istiyorum. Sağlıklı yemek tarifleri ihtiyacımız için, güvendiğimiz bu siteden isteklerimizin de olmasının normal olduğunu düşünüyorum.

 2. Saadet, Yemek Tarifleri

  21 Mart 2014 at 17:23

  Sitede yemek tarifleri bölümünü canlandırmanızı veya güzel bir yemek tarifleri sitesi tavsiye etmenizi rica ediyorum. Sevgiler. _

 3. Melek

  21 Nisan 2014 at 07:50

  Benim için yemeklerin lezzetli olması kadar, sağlıklı olması da önemli. Hatta sağlıklı beslenme bence lezzetten de önce gelir. Hem lezzetli, hem sağlıklı, hem de kolay 🙂 yemek tarifleri veren bir internet sitesi tavsiye eder misiniz, lütfen? _

sitemap -- sitemap

banner