Taze Fasulye Pilâkisi

taze-fasulye-tarifi-ailecesaglik.com

Taze Fasulye Pilâkisi Tarifi:

Her yemeği mevsiminde yapmak, en iyisi. Taze fasulye sebzesinin bol bulunduğu aylarda da bu besleyici yiyeceği çeşitli şekillerde değerlendirmek gerekiyor.

Hele havuç ve kereviz gibi besin değeri yüksek başka sebzeler de işin içine gireceği için, tavsiyeye değer, güzel ve nefis bir yemek ortaya çıkacaktır.

Taze Fasulye Pilâkisi yapmak için gerekli malzeme:

220 gr. Taze fasulye,
15 gr. Kereviz,
20 gr. Havuç,
60 gr. Domates,
20 ml. Ayçiçek yağı,
5 gr. Maydanoz,
4 gr Un,
2 gr Tuz.

Taze Fasulye Pilâkisi Besin Değeri:

100 gr. pilakide:
Protein-2.48 gr.,
Yağ-8.24 gr.,
Karbonhidrat-6.64 gr.,
Kalori-114.

Taze Fasulye Pilâkisi Hazırlanışı:

Uzun şeritler halinde doğranmış taze fasulye tuzlu suda kaynatılmaya başlanır. Küp küp doğran­mış havuç ve kereviz de buna eklenerek, yumuşayana kadar kaynatılır. Kaynadıktan son­ra iri doğranmış domatesler eklenir. Karışım tavaya boşaltılır ve üstüne yağ ve soğuk su ile sulandırılmış un dökülür. Üzerine limon dilimleri de döşenenerek, orta ateşte fırınlanır. Üstüne ince kıyılmış maydanoz serpilip, soğuk olarak servis edilir.

———————–

NOT:
Sitemizdeki bu ilk yemek tarifi; yemek tariflerini “gram” ölçüsü ile veren internet sitelerinin hatırı için yazılmıştır. Bu tarife bakarak, bu yemeği yapmanız pek kolay olmayacağı için, sitemizde bundan sonraki bütün yemek tarifleri, “bardak”, “kaşık” ölçüleriyle verilecektir.

.

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, taze fasulye pilaki, taze fasulye piyazi, zayıflama.
.

3 yorum

  1. Yeşil fasulye pilaki tarifi için teşekkür ederim. Taze fasulye pilaki yemeğimi sizin tarifinize göre yaptım, nefis bir taze fasulye pilaki yemeği oldu. Ama sitenizin yemek tarifleri bölümünü biraz daha geliştirmenizi istiyorum. Sağlıklı yemek tarifleri ihtiyacımız için, güvendiğimiz bu siteden isteklerimizin de olmasının normal olduğunu düşünüyorum.

  2. Sitede yemek tarifleri bölümünü canlandırmanızı veya güzel bir yemek tarifleri sitesi tavsiye etmenizi rica ediyorum. Sevgiler. _

  3. Benim için yemeklerin lezzetli olması kadar, sağlıklı olması da önemli. Hatta sağlıklı beslenme bence lezzetten de önce gelir. Hem lezzetli, hem sağlıklı, hem de kolay 🙂 yemek tarifleri veren bir internet sitesi tavsiye eder misiniz, lütfen? _

Yorumlar kapatıldı.