■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Kabak Çiçeği Dolması Tarifi

Yazının Tam Başlığı: Kabak Çiçeği Dolması Tarifi
Kabak Çiçeği Dolması Tarifi

Kabak çiçeği dolması Ege mutfağının başta gelen yemeklerindendir. Özellikle ilkbahar sonu, yaz başlarında sabah erkenden kabak çiçekleri toplanarak bu kabak çiçeği dolması pişirilir.

Neden sabah erken diye düşünebilirsiniz. Çünkü öğleden sonra güneş ve sıcaklığın etkisiyle kabak çiçekleri kapanır ve doldurmak için açmaya çalışırken yırtılır. Siz de dolmasını yapamazsınız.

Kabak Çiçeği Dolması Malzemesi:

  • 10 tane kabak çiçeği
  • 1 adet kuru soğan
  • 5 yemek kaşığı pirinç
  • 1 çay kaşığı nane
  • 1 tatlı kaşığı kuşüzümü
  • 1 tatlı kaşığı dolmalık fıstık
  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı yenibahar
  • 1 tatlı kaşığı karabiber

Kabak Çiçeği Dolması Yapılışı:

Önce pirinçleri güzelce yıkayalım ve süzülmelerini sağlayalım. Pirinçlerimiz süzülürken, çiçeklerin içlerindeki parçaları tabanını delmeyecek şekilde kopartıp, çiçeklerimizi yıkayıp, süzülmeleri için kağıt havlunun üstüne koyalım. Kuşüzümünü bir kaseye koyalım ve üzerini geçecek kadar su ekleyelim.

Soğanımızı incecik doğrayalım ve zeytinyağında bir fiske şeker ile kavuralım. Daha sonra fıstıklarımızı ekleyip, kavurmaya devam edelim. Fıstıklarımız pembeleşince; üzerine pirinçlerimizi ekleyelim. Daha sonra suda bekletilip, temizlenen üzümlerimizi ilave edelim. Üzerini geçmeyecek kadar su ekleyip, suyunu çekene kadar pişirelim.

İç pilavımız soğuduktan sonra, kabak çiçeklerinin içini doldurulup, yaprakları ile üstünü kapatalım. Çiçeklerimizi tencereye dizip, tencerenin yarısına gelecek kadar su koyalım. Kısık ateşte 30 dakika kadar pişirelim.

Kabak Çiçeği dolması soğuduktan sonra yanında yoğurt ile servis edilebilir.

Kabak Çiçeği Dolması

Kabak Çiçeği Dolması Afiyet olsun.

————–

Kabak Çiçeği Dolması Tarifi İçin Gelen Aramalar

Dolma Tarifleri, ege yemekleri, kabak, kabak çiçeği, Kabak Çiçeği Dolması Tarifi, vegan, vejeteryan, yöresel yemek …

NOT: Bu yazıya bağlayan terimler: Aile sağlığı, kabak çiçeği dolması hakkında bilgi, zayıflama.

Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Kabak Çiçeği Dolması Tarifi - -


sitemap -- sitemap

banner