Sade Omlet Tarifi

Sade Omlet Tarifi
Sade Omlet

Sade Omlet Tarifi, kahvaltıda, hem besleyici, hem de kolay olduğu için özellikle gençlerin ve çalışan annelerin tercih ettiği bir tarif. Kolay lezzetlerden kolay bir tarif daha…

Yumurta pek çok yemeğimizin içinde kullandığımız, protein, kalsiyum ve selenyum açısından çok zengin temel gıdalarımızdan biri. Biz bu gün yumurtayı başka gıdalarla karıştırmadan, en yalın haliyle çabucak hazırlayabileceğiniz, sade omlet tarifi vereceğiz.

Yumurta yemekleri hem ekonomik, hem de besleyici olduğu için özellikle öğrencilerin beslenmek için çok tercih ettikleri yemek türleridir. Ama ailesinin yanından yeni ayrılmış ve daha önce hiç yemek yapma gereği duymayıp, anneciğinin yaptığı yemekleri yemiş pek çok gencimiz, yumurta kırmayı bile bilmeden baba evinden ayrılınca, onlara en kolayından sade omlet tarifi ile yardımcı olalım istedik. Yemek yapmaya biraz ilgisi ve hevesi olan gençler, sitemizdeki kolay yemek tariflerini takip ederek kısa zamanda acemilikten kurtulacak ve harika yemekler yapabilir duruma geleceksiniz.

Bu sade omlet tarifinin içine salam, sucuk, kaşar peyniri, domates, yeşil biber, taze soğan ya da mantar ekleyerek damak tadınıza uygun, farklı omlet lezzetleri yakalayabilirsiniz. Kim bilir, belki de hepsini karıştırarak çeşnili omlet yaparsınız. Kolay gelsin.

Sade Omlet Tarifi İçin Malzeme:

  • 2 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • Bir tutam tuz

Sade Omlet Hazırlanışı:

  1. Bir kase içerisine yumurtalar kırılır ve tuzu eklenerek iyice çırpılır.
  2. Tavada tereyağı eritilerek çırpılmış olan yumurtalar tavaya dökülür.
  3. Çırpılmış yumurta döküldüğü gibi pişmeye bırakılır.
  4. Sıvı kalan yerler kaşık yada çatal ile delinerek buraların da pişmesi sağlanır.
  5. Tavadan servis tabağına alırken ikiye katlayarak alınır,böylece kızarmış tarafıyla tabakta hoş bir görüntü yakalanır.
  6. Sade omlet afiyetle yemeniz için hazır.

Sade Omlet Afiyet olsun.

———————–

Sade Omlet Tarifi İçin Gelen Aramalar

Omlet tarifi, sade omlet, kahvaltılık, omlet tarifleri, omlet nasıl yapılır…

.