■ ■ Son model mutfak aletleri tanıtımları, markalı beyaz eşyalar... ■ ■ Arçelik, Beko, Profilo, Philips, Siemens marka mutfak aletleri tanıtımları... ■ ■ Samsung markasının beyaz eşya piyasasına yeni giren ürünleri, Samsung buzdolabı, Samsung bulaşık makinesi... ■ ■ Tatilde neler yenir, hangi tatil yeri hangi yemeğiyle ünlü?... ■ ■ Yeni sağlıklı otomobil modelleri, sağlık kavramını ön plana çıkaran son model arabalar hakkında bilgiler... ■ ■ Mutfakların mücevherleri rostfrei çatal kaşık bıçak markaları; Jumbo, Hisar ve Karaca marka mutfak gereçleri... ■ ■ Sofraların olmazsa olmazı porselen yemek takımları, Karaca sofra takımı tanıtımı... ■ ■ Özel hastanelerin özellikleri ve devlet hastanelerinden farkları; özel hastane ücretleri... ■ ■ Elektronik tıbbı cihazlar, hastaneler ve aile hekimlikleri için tıp cihazları fiyatları... ■ ■

Zeytinyağlı Bamya Yemeği

Yazının Tam Başlığı: Zeytinyağlı Bamya Yemeği

Zeytinyağlı Bamya yemeği gibi sitemizdeki diğer kolay yemek tarifleri de sağlıklı ve besleyici yemeklerdir. Ayrıca zayıflamak isteyenler için diyet yemekleri tarifleri de sitemizde önemli yer tutmaktadır. Zeytinyağlı bamya yemeği lezzetli oluşu, yüksek lif oranı ve içeriğindeki besleyici vitamin mineral oranları ile diyet yemekleri arasında önemli bir yere sahiptir.

Bamya kilo ya da kabızlık sorunu olan kişilere diyetisyenlerin özellikle önerdiği bir sebzedir. Kilo vermede bamyanın yüksek lif oranı ve düşük kalori özelliğinden yararlanılır. Zeytinyağlı bamya yemeği sindirim sistemimiz için çok yararlı bir yemektir. Tabii zeytinyağlı bamya yemeği pişirmek de cesaret istediği için birçok bayan sevdiği halde güzel pişiremeyeceğini düşünerek alıp pişirmiyor. Yemeğinizin lezzetli olması için bamya seçimi çok önemli. Bamya satın alırken, fazla irileşmiş, çekirdeklenmiş olanları değil, küçük, diri ve koyu yeşil olanlarını tercih etmelisiniz. Bamyayı aldıktan sonra buzdolabında bir iki günden fazla bekletmeden pişirmelisiniz. Bu uyarıları da yaptıktan sonra, alın size güzel ve pratik bir zeytinyağlı bamya yemeği tarifi. Tam kıvamında ve lezzetli olacağı garantisi ile…

Zeytinyağlı Bamya Yemeği için Malzemeler:

 • Yarım kilo bamya
 • 2 adet orta boy domates
 • 1 tatlı kaşığı salça
 • 1 adet iri soğan
 • 3-4 diş sarımsak
 • Yarım çay bardağı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı şeker, bir tutam tuz
 • 1 su bardağı sıcak su
 • Yarım limonun suyu

Zeytinyağlı Bamya Yemeği Yapılışı;

 1. Bamyaların sap kısımları keserek değil, bıçakla şapka gibi soyularak temizlenir. Bu temizleme sırasında bamyanın öz suyu ve çekirdeklerinin dışarı çıkmaması için delinmemesi ve kesilmemesine dikkat edilmelidir. Aslında lezzetli bamya yemeği pişirmenin püf noktası budur.
 2. Soğan yemeklik doğranır.
 3. Domatesler rendelenir.
 4. Sarımsaklar ayıklanır.
 5. Tüm ayıklanan malzemeler bir tencereye aktarılır.
 6. Geriye kalan zeytinyağı, yarım limonun suyu, tuz, şeker, salça da ilave edilir.
 7. Bu şekilde 10 dakika kısık ateşte tencerenin kapağı kapalı olarak kavrulduktan sonra, sıcak su ilave edilir.
 8. 20 dakika daha kısık ateşte piştikten sonra altı kapatılır. Bamyalar fazla pişirilirse, çok yumuşayarak erir ve istenmeyen bir görüntü oluşur. Kısık ateşte ve fazla yumuşamadan diri olacak şekilde pişirilmelidir. Pişirdiğiniz zeytinyağlı bamya yemeği biraz dinlendirdikten sonra sıcak ya da soğuk olarak tüketilebilir.

Zeytinyağlı Bamya Yemeği Afiyet olsun.


Sayfa içeriğini göremiyorsanız; bilgisayarınız, şifreleriniz ve tüm kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir!

Eğer bu sayfadaki makaleyi göremiyorsanız, büyük olasılıkla masum görünümlü "Reklâm Önleyici" bir program kullanıyorsunuz. Ancak, bu tür programların bazen böyle normal sayfa içeriğini görmenizi de engellediği; ve daha kötüsü, virüslerin bilgisayarınıza girmesi için birçok açık kapılar oluşturduğu biliniyor.

Ayrıca, milyar dolarlık yatırımlarla gerçekleştirilen internet hizmetleri (Google, Facebook, Youtube vs...), reklâmlar sayesinde bize bedava sunuluyor. Reklâmları engellemek bir tür hırsızlıktır ve yakın gelecekte internetteki herşeyin ücretli olmasına neden olacaktır. Facebook, Tweeter, Skype, Google, Yahoo, Youtube, Instagram, WhatsApp ve internetteki tüm diğer siteler için, her ay yüksek abonelik ücretleri ödemeye hazır mısınız? O kadar çok paranız var mı?

Reklâm engelleyici programı hemen devre-dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Ama herşeye rağmen o programı kaldırmak istemiyorsanız, sitemizin içeriğini görebilmek için, sitemizi "Beyaz Liste"nize eklemelisiniz. Sitemizde yazıların üstünü kapatan veya tam sayfa boyunda açılan, rahatsız edici reklâmlar yoktur.

Lütfen şimdi https://ailecesaglik.com/ sitemizi, Reklâm Önleme eklentinizin "Beyaz Liste"sine ekleyiniz.

Zeytinyağlı Bamya Yemeği - -


sitemap -- sitemap

banner